999 rezultate për

popullin

Tifozët e Fiorentinës tërbohen pas përkthyeses së Riberisë (FOTO LAJM) Franck Ribery ka ndezur entuziazmin e Firences dhe, mes konferencës për shtyp dhe prezantimit në stadiumin "Franchi" par
Haradinaj u bën thirrje autoriteteve shqiptare të heqin taksën rrugore Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga autoritetet e Shqipërisë që të hiqet tak
Rama pas votimit: Sot konfirmohet se me popullin nuk luhet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka votuar pak minuta mw parw në shoqërinë e bashkëshortes së tij, Lindës, në Surrel në qendrën e v
Rama shpërthen ndaj Metës: Shqetësohesh për pluralizmin dhe tremb popullin duke përmendur '97-tën (VIDEO) Kryeministri Edi Rama i ktheu nga Konispoli përgjigje deklaratës së kreut të shtetit Ilir Meta, i cili disa herë në dekl
Media amerikane: Rama, kryeministri pa zemër për popullin e tij (FOTO LAJM) Portali amerikan “Citizen Truth”, i ka kushtuar një tjetër artikull situatës në Shqipëri duke u ndalur konkretisht tek k
Haradinaj: Ushtria amerikane shpëtoi popullin e Kosovës nga spastrimi etnik Kryeministri Ramush Haradinaj në ceremoninë e pritjes lamtumirës të organizuar për shefin e shtabit të KFOR-it, John C.
Këto janë sëmundjet që po vrasin popullin shqiptar Rritja e ndotjes, stili i jetesës dhe pasiguria e ushqimeve që konsumojmë po ndikojnë në rritjen e vdekjeve nga tumoret.
Rusia ofron nënshtetësi falas për popullin ukrainas Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se administrata e tij është duke e shqyrtuar një plan, për të lehtësuar procedurën
Basha: Opozita nuk shpiket, luftë sy për sy Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga kryqëzimi i Milotit u shpreh se me 30 qershor nuk ka për të pasur zgjehdje në Shqip
Holanda dënon popullin shqiptar, LSI i "vërsulet" Edi Ramës Pas vendimit skandaloz së Parlamentit të Holandës për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët LSI i është turrur Ed
Sekretari i PD-së: Rama s’ka moral të burgosë popullin Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një dalje për mediat, tha se kryeministri Edi Rama nuk
Balla: Në zgjedhje edhe pa opozitën Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla i ftuar në “News 24” tha se PS do të hyjë në zgjedhje edhe p
Kolera dërrmon popullin e Jemenit Jemeni është duke u përballur me rritje të madhe të numrit të personave të infektuar me sëmundjen e kolerës. Agjencitë q
Lobuesit shqiptarë rrëfejnë si luftuan për të shpëtuar popullin nga kriminelët e egër serbë Sot, 20 vjet pas fillimit të ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë, shqiptarët e Amerikës kanë arsye të krenohen me r
Talat Xhaferri: Kosova mos e zgjasë dialogun me Serbinë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri shprehet se Kosova nuk duhet ta lejë gjatë marrëveshjen finale me Ser
Maduro po shkatërron popullin e tij Qeveria venezuelase ndaloi sot të gjitha anijet që të largohen nga portet e Venezuelës, katër ditë nga data e njoftuar n
Maduro nis përrallat për të mashtruar popullin e uritur Presidenti në largim Maduro po pvrdor metoda tipike diktatoriale pvr të mashtruar popullin e tij. Pas kërcënimeve se do
"Mos dëgjoni ndërkombëtarët, por popullin e Kosovës" Në mëngjesin e 15 janarit të vitit 1999, forcat serbe ndërmorën një sulm kundër fshatit të Reçakut, në komunën e Shtimes
Amerikanët largohen nga Venezuela, Maduro mund të godasë popullin e tij Departamenti i Shtetit e ka tërhequr stafin qeveritar nga Venezuela dhe u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që gjende
Zaev: Presidenti i ardhshëm të jetë si baba për popullin “Dëshiroj të kemi kandidat konsensual për president, i cili do të jetë babai i popullit dhe mbrapa të cilit do të qëndro