999 rezultate për

populli

Thaçi pasi hëngri mirë edhe cigaret i pagoi me paret e popullit Në dosjen “SaHanShefi” zbulohet edhe fatura me të cilat stafi i kryeministri të atëhershëm, Hashim Thaçi, kishin paguar
Të zgjedhurit e popullit shtojnë lluksin me 20 mijë euro Kuvendi i Kosovës edhe më tej vazhdon të kritikohet për shpenzimet që po bën. Shpenzimet për këtë tre mujor në krahasim
Po kurohet me kancer malinje, zonja e parë e Sirisë: Gjej forcën tek populli sirian Zonja e parë e Sirisë, Asma Assad i është drejtuar publikut një ditë pas publikimit të lajmit se po trajtohet kundër kan
Thaçi insiston: Shumica e popullit mbështet idenë time Presidenti Hashim Thaçi, as që dëshiron të dëgjojë për kundërshtimet që vijnë nga spektri politik kosovar rreth idesë pë
Fjalët e veprimtarit që ndërroi sot jetë, populli shqiptar është i papërkulur (VIDEO) Paraqitja e parë publike e Adem Demaçit ishte bërë në kryeqytetin slloven, Lublanë, në vitin 1990. Ai ishte ftuar që
Publikohet letra e rrallë ku Enver Hoxha uronte Brazilin për fitoren e Botërorit Kur bëhet fjalë për futboll të gjithë e duan dhe e ndjekin. Së fundmi është publikuar edhe një letër e diktatorit dh
Numërohen gjysmat e kutive, Erdogan kryeson deri tani në Turqi Deri tani janë numëruar rreth gjysmat e kutive në Turqi. Rezultati i deritanishëm kryesohet nga Erdogani me 56 përqin
Dalin rezultatet e para të votimeve në Turqi, kush kryeson Dalin rezultatet e para të votimeve në Turqi. Sipas “CNN Turk”, në zgjedhjet presidenciale kryeson Recep Tayyip Erdogan.
"Patriotët" që jetojnë jashtë Maqedonisë kërcënojnë me burg Zaevin Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov përmes një fjalimi publik ka shprehur qëndrimet e tij lidhur me vot
Aktori sulmon ashpër Avokaten e Popullit: Mbroni vetëm homoseksualët, për të tjerët nuk keni b*thë Aktori Marin Orhanasi ka reaguar ashpër përmes një statusi në Facebook ndaj Avokatës së Popullit, Erinda Ballanca në lid
Islandezët dashuri pa kushte për futbollin, 99.6% e tyre ndoqën ndeshjen Futbollin e kanë si hobi pas punës. Por mesa duket kur gjërat i bënë për qejf dhe pa kushte arrin të kesh sukses. Po
Populli do të mbështesë Zaevin për të ardhmen e Maqedonisë Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit, bazuar në deklaratat e deritanishme të kryeministrit, Zoran
Deputetët e një populli të varfër me makina luksoze Dikush 32 mijë euro, dikush 25 mijë, e disa tjerë shoferë të dy veturave me shifra mbi 20 mijë euro. Kështu sillen çmime
Rama sherr me komentuesit: Unë po le shpirtin duke blerë ilaçe! Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme udhëtoi drejt Durrësit ku zhvilloi disa takime. Këto takime, Rama i pasqyroi s
Trump flet për Kim: Kam një ndjenjë se ai dëshiron të bëjë diçka të madhe për popullin e tij Presidenti i SHBA-së, Donal Trump është shprehur se takimi i planifikuar të martën me homologun e tij të Koresë së Veriu
Përmbaruesi Privat, i pamëshirshëm edhe me personat në nevojë Përmbaruesit Privatë në Kosovë nuk po i kursejnë nga bllokimi i të ardhurave as të varfrit. Ata po ua bllokojnë xhirollo
I thanë se kapërdiset me lekët e popullit, Armina përgjigjet për të gjithë Armina Mevlani është kthyer prej kohësh një nga vajzat më të komentuara në shoëbizin shqiptar. Karriera e saj si blog
“Kapardisu me lekët e popullit”, Armina Mevlani bën debat me komentuesin (FOTO LAJM) Blogerja e njohur, Armina Mevlani e vendosur shpesh në qendër të vëmendjes së medias dhe mjaft e komentuar në rrjetet so
Edhe kordinatorët do të shtrydhin buxhetin e shtetit, mjerë populli Përveç 21 ministrave e 74 zëvendësministrave, Qeverisë së Kosovës tashmë kanë filluar t’i shtohen edhe koordinatorët nac
Shteti europian përgatit popullin për luftë (FOTO LAJM) Qeveria suedeze ka nisur t’i dërgojë të 4.8 milionë familjeve një fletëpalosje me informacione se çfarë duhet të bëjnë n