999 rezultate për

popullates

Serbia, vendi më pesimist në botë WIN/Gallup International, shoqata më e madhe në botë për hulumtime dhe sondazhe, ka publikuar të premten raportin e saj
Beqaj: Qëllimi i qeverisë, mbulimi i popullatës me shërbim shëndetësor Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj u shpreh sot gjatë forumit të 8-të Ballkanik të fondeve të sigurimeve shëndetësore se
Alarmi, 45 % e popullatës luajnë bixhoz Asocacioni i basteve sportive në Republikën e Maqedonisë ka publikuar të dhëna tronditëse për personat qëluajnë bixhoz.
Numri i votuesve të pavendosur është shumë i lartë Numri i qytetarëve që janë të pavendosur për votën e tyre është shumë i lartë. Së paku kështu thonë sondazhet që janë zh
Ja cilat janë 20 vendet më paqësore në botë (FOTO-LAJM) Instituti për Ekonomi dhe Paqe ka publikuar Indeksin Global të Paqes si një njësi matëse të qetësisë së kombeve dhe rajo
Thaçi pro ndërhyrjes në Siri Kryeministri i Kosovës është pro ndërhyjres ndërkombëtare në Siri pas suleve të ditëve të fundit ku humbën jetën mijëra
Thaçi: 35% e popullatës në Maqedoni është shqiptare Rreth 35% e popullatës në Maqedoni përbëhet nga Shqiptarët. Kështu ka deklaruar për mediat bullgare kryeministri i Kosov
Regjistrimi “fsheh” Analfabetizmin! Në Maqedoni ende mungojnë të dhënat e reja lidhur me numrin e popullatës analfabet në vend. Të dhënat e fundit se sa ësh
Shqiptarët në Maqedoni janë nën 20%?! Mesa duket nuk do të ketë një rifillim të regjistrimit të popullatës në Maqedoni, pasi nuk është as në programin e misni
20 për qind e popullsisë, alergjike Gjatë 10 viteve të fundit është rritur numri i të prekurve nga alergjitë. Sipas mjekëve një nder shkaqet kryesore eshte
Përhapja e fevë në botë Tetë në dhjetë njerëz në të gjithë botën identifikohen me një grup fetar. Një studim gjithëpërfshirës demografik në më s
Krime kundër popullatës, Bulatovic shpallet i pafajshëm Aleksandar Bulatovic i akuzuar për vepër penale të krimeve të luftës kundër popullatës civile është shpallur i pafajshëm
Një muaj paraburgim për Gecët Një muaj paraburgim është caktuar nga një gjyqtar i EULEX-it për tre personat e arrestuar një ditë më parë nën akuzën e
EULEX arreston tre të dyshuar për krime lufte Policia e EULEX arrestoi mëngjesin e sotëm tre persona të dyshuar për kryerje e krimeve të luftes ndaj popullatës civile
Analfabetizmi në Maqedoni mbi 5 për qind Numri i të pa shkolluarve në Maqedoni vazhdon të jetë i lartë, pavarësisht manovrimeve që bëhen me përdorimin e terminol
10 për qind e popullatës janë majtakë Vetëm rreth 10 për qind të popullatës njerëzore janë majtakë. Por studimi i ri sugjeron që arsyeja pse majtakët janë në
Në Shqipëri, 7-8% e popullatës talasemikë Shqipëria mbetet një vend me prevalencë të lartë të mbartshmërisë së Talasemisë, me rreth 7-8% e popullatës. Në prag të
Nisma e ISKSH, regjistrimi popullatës nga mjekët e familjes Instituti i Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor, në kuadër të projektit të Qeverisë për dixhitalizimin e plotë të sistemi
Vijon furnizimi i popullatës me ushqime Ministria e Brendshme ka njoftuar mbi situatën më të fundit në zonat verilindore e juglindore të vendit. Në një konfer
Emergjenca, 523 forca në shërbim të popullatës Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se për kapërcimin e situatës së vështirë të ardhur nga reshjet e shumta të dëborës jan