999 rezultate për

popull

Shqiptarët nuk mund të dalin më pak se 25%! Ahmeti tregon se si do të zhvillohet regjistrimi popullsisë Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti premton se institucionet bëjë punën e tyre që asnjë banorë rezident ose jo rezident të mos
Kreshnik Spahiu: Zgjedhjet e 25 prillit janë shitur, kjo parti do t'i fitojë! Nga Kreshnik Spahiu Zgjedhjet e 25 Prill nuk do ndryshojnë asgjë. Ky është basti im publik. Populli e ka shumë të vë
Meta vlerëson me titullin e lartë "Mjeshtër i Madh" Ylli Bakën (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi sot me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur të muzik
Ramush Haradinaj kërkon nga qytetarët që ta pranojnë si president (VIDEO) Kreu i AAK-së i është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një videomesazhi në profilin e tij në Facebook, ku kërkon besimin e
Kalo i bindur pas nisjes së vaksinimit: Fundi i tunelit nuk është larg Ditën e djeshme Shqipëria nisi zyrtarisht vaksinimin kundër COVID-19 dhe kjo sipas mjekut Tritan njohur na bën më të sig
Tronditën maqedonasit: Në Maqedoni jetojnë 47 % shqiptarë Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo që nuk janë numri dy i popullsisë, por janë numri një,
10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal 10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal! Disa ushqime të shëndetshme në të vërtetë mund të kenë më shumë k
Kurti ndez motorët e fushatës: 14 shkurti, dita e gjykimit popullor për politikën e keqe Ish-kryeministri i Kosovës Albin Kurti, përmes një postimi në facebook, ka komentuar rënien e qeverisë Hoti, si dhe ka ‘
Artisti napoletan përjetëson Maradonën me një murale (FOTO LAJM) Artisti rrugor napolitan, Jorit Agoch, ka krijuar pikturën e tij murale të re në Quarto, komunë italiane e vendosur në q
Anglia mbyllet sërish, i gjithë populli do të qëndrojë në shtëpi deri në mes të shkurtit Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi një bllokim tjetër kombëtar për Anglinë të hënën në mbrëmje. “Është e qar
Vatrat e COVID-19, Shqipëria renditet e katërta në rajon Rastet aktive me Covid-19 janë kthyer në një shqetësim edhe për vendet e Ballkanit, për shkak të mundësisë të tyre për t
Tronditet Tirana, të shtëna me armë në zonën e mbipopulluar Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në Tiranë në zonën e Ali Demit, ku banorët janë terrorizuar nga disa
Ismet Munishi, trajneri më i popullarizuar në Kosovë për vitin 2020 Ismet Munishi është trajneri më i popullarizuar i vitit 2020 në Kosovë. Ai njihet me deklarata të ndryshme, disa dipl
Arti shqiptar në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e madhe e muzikës Sot është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare këngëtarja e madhe e muzikës popullore Drita Papajani, e cila ka hyrë në i
Vaksina COVID-19 në Shqipëri, Manastirliu: Presim të vaksinohet 20 përqind e popullatës Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu , lidhur me fushatën e vaksinimit në vendin tonë, ka bërë të ditur se filli
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Shkodranët në protestë: Kena ba shtet, ditën t’puth e natën t’vret! Me pankarta në duar "Ma në fund kena ba shtet, ditën t’puth e natën t’vret" apo "nuk jena popull i varfër, por jena popu
Hoti: Kosova pritet të marrë vaksina për 20% të popullatës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se institucionet e vendit janë duke u përgatitur për vendosjen e masave
Avokati i Popullit: Janë shoqëruar në komisariat 124 persona, ndër to 57 të mitur Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar disa të dhënat e një raporti paraprak të kryer në komisariatet dhe qend
Dhuna në protestë, reagon Avokati i Popullit Avokati i Popullit ka reaguar në lidhje me shoqërimet e të miturve si dhe dhunën e ushtruar nga policia e shtetit në