999 rezultate për

poposki

Poposki flet për interesat e Rusisë në Maqedoni: Janë legjitime Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Poposki, gjatë një interviste për "Euronews", ka folur për situatën politike
Poposki: Fajin për krizën në Maqedoni e ka Brukseli Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki, ka thënë se fajin për krizën e rëndë në vend e ka Brukseli, duke shtua
Poposki përgënjeshtron eurokomisionerin Kukan: Më keni nxjerrë nga konteksti Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki, ka reaguar menjëherë ndaj deklaratës së eurodeputetit Eduard Kukan, i
Kukan: Poposki tha se mund të formohet qeveri edhe pa Ivanovin (VIDEO) Eurodeputeti Eduar Kukan, në intervistë për emisionin "Udhërrëfime evropiane", ka rrëfyer se Ministri i Punëve të Jashtm
Poposki: Vështirë që të parashikohet nëse do të ketë qeveri ose zgjedhje të reja Në këtë moment është vështirë që të parashikohet kur dhe në çfarë forme do të formonin qeveri ose nëse do të vendosnin n
Kurz në Maqedoni, pritet të takohet me Nikolla Poposkin Kryesuesi me OSBE-në për vitin 2017 njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Austrisë, Sebastian Kurc, pr
Poposki: Të huajt ndalohen nëse qeveria formohet shpejt Nikolla Poposki, në një intervistë për gazetën italiane “La Verita” ka deklaruar se mënyra më e mirë që të huajt të ndal
Japonia mbyll konsullatën e nderit në Shkup, pritet të hapë ambasadën Nga Regjistri Qendror i Maqedonisë kanë bërë me dije se konsullata e nderit e Japonisë në Shkup nuk do të funksionojë më
Ministri Poposki: Tirana dhe Prishtina të mos ndërhyjnë në punët e brendshme të Maqedonisë! Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Poposki, i ka vlerësuar si të pahijshme dhe ndërhyrjet e papërshtatshme sipas
Poposki: Rezultatet zgjedhore nuk mund të kontestohen Zëvendëskryeminsitri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki i cili sot po merr pjesë në këshillin e 23-të min
Berlini përshëndet zhvillimet e fundit në Maqedoni Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki e filloi vizitën e punës në Gjermani gjatë të cil
Poposki reagon ndaj deklaratave të presidentit grek se Maqedonia është emër grek Në ditën e çlirimit të qytetit Voden, ku edhe u shpall qytetar nderi, Presidenti grek Pavlopoulos edhe njëherë theksoi s
Poposki: Mbesin divergjencat serioze për emrin me Greqinë Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoni Nikolla Poposki ka deklaruar se mbesin ende divergjenca serioze me Greqinë lidh
Poposki: "Kriza politike po i kushton shtrenjtë Maqedonisë" "Kriza duhet të marrë fund sa më shpejt që është e mundur, me qëllim që të kthehet besueshmëria tek investitorët"- dekla
Poposki: Nuk jemi unik brenda, paguajmë shtrenjtë jashtë Ministri i punëve të jashtme, Nikolla Poposki u shpreh se takimi në Varshavë ishe një samit tipik i NATO-s ku ngelën të
Poposki-Haindl: Dialogu politik për tejkalimin e krizës duhet të rezultojë me zgjedhje Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe ministër i jashtëm, Nikola Poposki sot është takuar me të dë
Poposki: BE ta përforcojë ndihmën financiare për rajonin Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki, ka marrë pjesë në Samitin e Tretë të Ballkanit, që është mbajtur në Paris
Poposki dekorohet me Medalje nacionale italiane Ministri i Punëve të jashtme të Maqedonisë, Nikolla Poposki në kuadër të shënimit të Ditës nacionale të Italisë, u dekor
Koenders: Liderët e partive duhet të gjëjnë zgjidhje për krizën politike Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki ka zhvilluar një takim me homologun e tij holandez, Bert Koenders, dhe
Poposki për DW: Vendimi i Ivanovit më mirë mos të kishte ndodhur Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Poposki lidhur me vendimin e faljes nga presidenti Gjorge Ivanov ka