999 rezultate për

poni

Iniesta dëshiron të luaj kundër Barcelonës Pasi që Barcelona ka bërë të ditur se do të udhëtojë në Japoni verën e ardhshme si pjesë e turneut parasezonal, legjenda
Prokurorja shqiptare ia mbyll gojën Gruevskit Pas dëshmisë së Mirosllav Shipoviq u ndërpre seanca e sotme në Gjykatën Penale për lëndën e Prokurorisë Speciale “Dhuna
Këto janë pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (FOTO LAJM) Padyshim që pasaportat janë pasqyrë e një vendi. Këtë e tregojnë më së miri vendet më të fuqishme të botës, ku pasaporta
Hamilton bën ligjin në Japoni Britaniku Lewis Hamilton po afrohet gjithnjë e më tepër me titullin kampion në Formula 1. Kampioni i Botës në fuqi korri
Japonia miraton ligjin për modifikimin e gjeneve që në embrion Modifikimi i gjeneve në embrionet njerëzore tashmë po pranohet si mënyra më e mirë për shmangien e një sërë sëmundjesh.
Prindër kujdes! Ja çfarë shkaktojnë video-lojrat te fëmijët tuaj Video-lojërat janë bërë pjesë e pandashme e shumicës së fëmijëve ditët e sotme. Prindërit duke pasur angazhime i lën
Vendi me dhjetëra-mijëra 100 vjeçar Populli japonez është zyrtarisht më i vjetri në botë. Më shumë se 28% e njerëzve që jetojnë në Japoni janë të moshuar.
Panik në Japoni, 300,000 ushtarë rusë shumë pranë kufirit Rusia është duke zhvilluar stërvitjen më të madhe ushtarake të 40 viteve të fundit në brigjet e detit të Japonisë, në Sl
Ahmeti: Do të përqendrohemi për eliminimin e deponive ilegale Edhe kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, është përfshirë masivisht në aksionin e sotëm për pastrimin e ambientit. Në kët
Putin tregon fuqinë ushtarake në Detin e Japonisë Moska tregoi sot fuqinë e saj ushtarake, pasi anijet luftarake ruse, tanket, aviont dhe helikopterët improvizuan një pus
Putin i propozon Japonisë një traktat paqeje pa kushte Vladimir Putin i propozoi sot Japonisë për të kthyer faqen e Luftës së Dytë Botërore duke nënshkruar deri në fund të vit
Analiza/ Pse Japonia i përballon kaq mirë fatkeqësitë natyrore? Tajfuni më i fortë që ka goditur Japoninë në më shumë se 25 vjet ka lënë gjurmët e shkatërrimit në të gjithë vendin, ka
Pamje apokaliptike/ Ja se si e shkatërroi vendin tajfuni që goditi Japoninë Tajfuni që ra në ishullin Honshu, ishte më i forti në 25 vite. Ditën e djeshme Japonia u godit nga një tajfun i cili shk
Toyota tërheq një milion mjete nga tregu, ja pse Toyota Motor Corp tha të mërkurën se planifikoi të tërheqë rreth një milion automjete, duke përfshirë modelin e vet Priu
Japonia goditet nga stuhia më e fuqishme në 25 vjet Japonia është goditur nga një prej stuhive më të fuqishme në 25 vjetët e fundit, teksa zyrtarët kanë paralajmëruar më sh
Ethe lufte, Japonia drejt buxhetit rekord për armatim Ministri japonez i Mbrojtjes ka kërkuar një buxhet rekord, teksa vendi përpiqet të përballet me kërcënimin bërthamor e r
Këtij lojtari do ti shkatërrohet karriera nëse nuk fiton ndaj Japonisë Sulmuesi i talentuar i Tottenham, Son Heung-min, për shkak të politikave në shtetin e tij, Koresë së Jugut është vetëm n
Arritja e Muhaxherit, nënshkruan për ndërtimin e një deponie plehrash Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, së bashku me ushtruesin e detyrës së minisrit të Mjedisit dhe Planifikim
Japonia në 2020 do të prodhojë makinë fluturuese Japonia ka filluar punimet e projektit të automjetit fluturuese që planifikon të prodhojë në vitin 2020, transmeton Anad
Japonia mund bindshëm Spanjën dhe fiton Botërorin U20 Atë që nuk e bëri dotë Kobëtarja e Japonisë në "Russia 2018", e kanë bërë përfaqësuesja e femrave U20. Finalja e Bot