999 rezultate për

pond

Kokedhima reponds to Ruci's criticism Socialist MP Koco Kokedhima chose to comment on Ruci's criticism, by saying that his reform is supported by the base of
Haradinaj responds positively to Jahjaga's invitation Chairman of the Alliance for the Future of Kosovo party, Ramush Haradinaj, has decided to participate in the meeting con
Survey: Greece is Albania's main risk, Serbia comes in second With the publication of a survey on the citizens' perception about the relationship between our country and Serbia, was
Meta: We have excellent relations with the international community Meta has confirmed that the SMI has excellent relations with the international community and at the same time responded
NATO membership, Gruevski responds to Rama Prime Minister Nikola Gruevski said that Greece is responsible for the fact that Macedonia is not member of EU and NATO.
Gruevski responds to SDSM accusations over attack in Goshince Just a day after he was accused by the opposition for staging and paying money for the incident in Goshince, PM Nikola G
EU responds: Rama's provocative statements, unacceptable The European Union has reacted to statements of Prime Minister Edi Rama, saying that provocations are unacceptable as th
Tahiri responds to DP accusations Minister of Interior Affairs, Sajmir Tahiri has commented the accusations of the opposition that the government is conne
Pasimet në Bundesligë, Mavraj sfidon 8 yje të Bayernit (FOTO LAJM) Faza e parë e Bundesligës është dominuar tërësisht nga Bayern Munchen dhe futbollistët e tij. Por, duke iu bazuar shifra
Rama responds to Nishani accusations' Prime Minister Edi Rama says he is sorry for what the President has said regarding the reforms, especially in the justic
Rama responds to Pollo's accusations The socialist and the democrats continue their devate over the reform in the educational system on Twitter and Facebook.
Ministry of Foreign Affairs responds to Gruevski The Ministry of Foreign Affairs summoned today the Ambassador of Macedonia in Tirana to express her regret and concern o
Procesverbali i mbledhjes me dyer të mbyllura. Pollo-Metës: Po na cenohet korrespondenca si deputet Deputetët e opozitës akuzojnë deputetët e mazhorancës se kanë cenuar postën e tyre. Në mblehdjen me dyer të mbyllura të
Thaci: Time for correspondence with EU institutions The prime minister of Kosovo Hashim Thaci met today with Mr. Ilir Meta, speaker of Albanian Parliament in Prishtina.
Ndahet nga jeta korrespondentja legjendare e “Times” Dessa Trevisan Marc Tanner, BIRN, Londër Diva e shtypit në Beograd, në vitet 1980 dhe fillim të viteve 1990,
Ansar rrëfen korrespondencën me zyrën e avokatisë së Argitës Partia Socialiste prej ditësh ka akuzuar vajzën e kryeministrit Berisha se zyra e saj avokatore shërben për pazare me in
Çmimi "World Soccer", ja kandidatët (FOTO LAJM) "World Soccer" do të japë për herë të 30 çmimin e futbollistit dhe trajnerit më të mirë të vitit. Çmimi, i cili për herë
Serbi-Kosovë në BE, nëpërmjet modelit të dy Gjermanive Elizabeth Pond nga Qendra për Marrëdhënie Transatlantike - njëherësh autore e librit “Fundloja në Ballkan”, në një inter
Kaliforni, zjarrfikësit luftë me zjarret Guvernatori i shtetit federal amerikan të Kalifornisë, Jerry Brown ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për veriun e k
Gazprom mohon akordin me Milan Gjigandi rus i gazit "Gazprom" ka përgënjeshtruar lajmin sipas të cilit kishte marrë 25 % të aksioneve të shoqërisë futb