999 rezultate për

poloni

Për të tetën herë, Lewandowski shpallet lojtari më i mirë në Poloni Robert Lewandowski wshtw krenaria e Polonisw nw vitet e fundit, absolutisht njw nga lojtarwt mw tw mirw nw historinw e P
Shkon t'i ushqejë, fermeri përfundon ushqim për derrat Një ngjarje tragjike dhe shokuese ka ndodhur në Poloni. Një fermer në Poloni ka humbur jetën në mënyrë tragjike pasi
Brenda labirintit magjik të borës në Poloni (FOTO LAJM) Shumë evropianë ndoshta kanë dëgjuar për Zakopane një qytet i vogël në Poloni me 32 kilometra katrorë që shpesh quhet "k
Çfarë po ndodh me BE, një tjetër shtet kërkon të largohet Polonia mund të përfundojë me largim nga Bashkimi Evropian, për shkak të planeve nga nacionalistët në pushtet, për mirat
Albeu.com sjell pamjet nga Arena Kombëtare (VIDEO) "Arena Kombëare" ka hapur dyert për herë të parë teksa pas pak do të luhet ndeshje Vllaznia-Apolonia për femra e cila ni
Pogradeci-Apolonia, supergoli i Liçkollarit nga distanca (VIDEO) Është duke u luajtur në stadiumin “Gjorgji Kyçyky” të qytetit të Pogradecit, sfida mes vendasve të trajnerit Ardian Abaz
Italia dhe Polonia optimiste për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut Ambasadorët e Italisë dhe të Polonisë në vend, Karlo Romeo dhe Vojçeh Ticinski mbeten optimistë se sot ose nesër liderët
80-vjetori i Luftës së Dytë Botërore, Polonia nuk fton Serbinë dhe Rusinë Serbia dhe Rusia nuk janë ftuar në aktivitetin që mbahet në Varshavë më 1 shtator me rastin e 80-vjetorit të nisjes së L
Të vdekur nga vetëtimat, nisen 4 helikopterë shpëtimi në malet e Polonisë Dhjetëra persona është raportuar të jenë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga disa vetëtima që janë shkrepur bashk
Zbulim i rrallë në Apoloni, granatë e Luftës së Parë Botërore Gërmimet në parkun arkeologjik të Apolonisë kanë nxjerrë në sipërfaqe një granatë dore që mendohet se i përket Luftës së
Çudi në Poloni, ky është fshati ku prej 9 vitesh nuk ka lindur asnjë djalë (FOTO LAJM) Një skuadër zjarrfikësish e gjitha e përbërë nga femra. Është një rast i rrallë por është bërë një domosdoshmëri në kush
Tragjedi në garën e çiklizmit në Poloni, vdes 22-vjeçari Sporti i çiklizmit është në zi. Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në xhiron e Polonisë. 22-vjeçari belg, Bjorg Lambre
"Refuzoj çfarëdo zgjerimi", Merkel pas Samitit në Poloni i mbyll derën Shqipërisë për në BE Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të premten se Bashkimi Evropian synon të mbështesë partnerët në Ballkanin Perënd
Polonia kritikon BE për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda gjatë takimit të Poznanit që po zhvillohet në vendin e tij kritikoi Bashkimin Evropi
Arrestohen 223 tifozë polakë pas incidentit të djeshëm MPB ka arrestuar 223 persona pas incidenteve të djeshme në parkun e qytetit, kur erdhi deri tek një konflikt në mes tifo
Kjo verë nuk do të jetë e zakonshme për Shqipërinë, priten stuhi Meteorologët në botë kanë parashikuar se Europa sivjet do të përballet me mot shumë të nxehtë, por edhe me stuhi mjaft t
"E dogjën" Gazi dhe Ira kërcejnë napolonin (VIDEO) Ditën e sotme aktori i njohur i humorit, Gaz Paja dhe partnerja e tij Ira i dhanë fund beqarisë. Çifti i famshëm kurorëz
Ndodh në Poloni, gruaja lind gjashtënjakë Për herë të parë një grua në Poloni ka lindur gjashtënjakë. Sipas mjekëve, gruaja nga Krakov solli në jetë 4 vajza dh
Belgjika mbyll ndeshjen në 18 minuta, Polonia i falet Lewa-Glik, Maqedoninë e shpëton Bardhi Sfida Belgjikë-Qipro është mbyllur me rezultatit 0-2 golat u shënua vetëm në 18 minuta ku fillimisht shënon kapiteni Ha
Super Piatek futet në pjesën e dytë zhbllokon ndeshjen Austri-Poloni (VIDEO) Polonia ka arritur të zhbllokoje ndeshjen kundër Austrisë falë yllit të Milan-it, Piatek. I futur në minutën e 59-të