999 rezultate për

poloni

Formacionet e Kastrioti-Apolonia dhe Bylisi-Skënderbeu, ka surpriza Apolonia-Kastrioti dhe Bylisi-Skënderbeu janë përballjet e para të javës së tretë të Superiores, teksa nisin prej orës 1
Koço Kokëdhima dhe bashkëshortja infektohen me Covid-19 (FOTO LAJM) Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima dhe gruaja e tij, Brixhida janë infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur në Sup
Vllaznia mposht Apoloninë (VIDEO) Vllaznia e ka nisur me një fitore bindëse këtë edicion në Kategorinë Superiore, duke dhënë sinjalet e para se skuadar e
Shpërthimi i tmerrshëm i bombës nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni (VIDEO) Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim. Bomba e quajtur Tallboy me p
Rama flet për Anetën: E fliste polonishten si shqipen, më vjen keq që nuk është më! Pak muaj më parë, kryeministri Edi Rama humbi nënën e tij, Anetën. Ditën e sotme, i pranishëm në një aktivitet ku mer
Goditja e lirë e pazakontë e Italisë ndaj Polonisë (VIDEO) Në kuadër të Ligës së Kombeve, Polonia dhe Italia luajtën dje baras 0:0. Ne nuk pamë një gol në këtë ndeshje, dhe mom
Italia thyen në shtëpi Holandën (VIDEO) Në supersfidën e mbrëmjes mes Holandës dhe Italisë, kanë triumfuar këta të fundit. Ishte Nikolo Braela që shënoi në
Shtyhet miqësorja Kastrioti-Apolonia, lojtari i Shqipërisë U21 me COVID-19 Kastrioti dhe Apolonia do të përballeshin sot në një ndeshje miqësore, por nuk do të ndodhë kështu. Shkak është bërë
Polonia bllokoi fluturimet, si të kthehen shqiptarët në atdhe Njoftim lidhur me moslejimin e qytetarëve shqiptarë në Aeroportin e Varshavës. Në mënyrë të papritur, Polonia ka ndryshu
COVID-19/ Shqipëria zonë e kuqe! Një tjetër shtet u mbyll fluturimet shqiptarëve Polonia ka mbyllur fluturimmet me Shqipërinë. TIA ka njoftuar se fluturimet e rregullta me Shqipërinë, Polonia i ka m
FSHF publikon planin: Finalja e Kupës së Shqipërisë në futbollin femrave Finalja e Kupës së Shqipërisë për femra do të luhet ditën e enjte (30 korrik) në stadiumin “Elbasan Arena”. Sfida Vllazn
Çmenduri nga tifozët polakë, ja si e respektojnë distancimin social (FOTO LAJM) Çmenduri në Poloni në kohë pandemie. Tifozët polakë të Motor Lublin morën me qira 21 vinça për të respektuar rregulla
Apolonia fiton derbin me Lushnjën, Pogradeci rikthehet te fitorja pas 3 humbjeve radhazi Sot janë luajtur edhe dy ndeshjet e mbetura të Kategorisë së Parë. Bëhet fjalë për fazën Play off të Grupit B. Padys
Gjyla para derbit: Kam një vit që "qaj" nga arbitrat, ngatërruan me dashje kartonët Lushnja luan derbin me Apoloninë, por, duket se trajneri Ilir Gjyla e mer me sportivitet dhe batuta, e madje si për iron
Kategoria e Parë: Lumë golash, Kastrioti siguron Superioren, Apolonia bën detyrën, Pogradeci bie sërish U luajtën sot 4 sfidat e vlefshme për fazën “Play-Out” të Kategorisë së Parë, ku u regjistruan një numër rekord golash.
REZULTATET/ Kastrioti me një këmbë në Superiore, Pogradeci bie në shtëpi ndaj Apolonis Ndeshjet e sotme në Kategorinë e Parë sa i përket grupeve për ngjitjen në Superiore, kanë bërë thuajse zyrtare ngjitjen
Nga dëshmia e pajtuesit të gjaqeve tek i arrestuari në Poloni, a po zbardhet skema e eliminimit të Jan Prengës Ditën e djeshme është kapur njëë nga autorët e dyshuar për pengmarrjen e Jan Prengës. Interpol Tirana është informuar pë
Trajneri i Lushnjes konteston humbjen ndaj Apolonisë: Po folëm të vërtetën e hamë, ndeshja u bë për humor Apolonia mori një fitore tejet të rëndësishme në ndeshjen e djeshme të Kategorisë së Parë ndaj Lushnjes, duke hedhur një
Zhdukja e Jan Prengës, kapet një nga autorët e dyshuar Një nga autorët e dyshuar për eliminimin e Jan Prengës, është arrestuar në Poloni. Gentian Bleta përdorte disa identi
Apolonia bëhet me stadium të ri, ja kur nisin punimet Armando Subashi kryebashkiaku i Fierit tha ditën e sotme gjatë një vizite të Kryeministrit të vendit, z. Edi Rama në qyt