999 rezultate për

poloni

FIFA shpall lojtarin e ndeshjes në sfidën, Poloni - Kolumbi Kolumbia fitoi pastër 3-0 ndaj Polonisë, duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në sfidën e fundit të grupit ndaj S
Kolumbia shkatërroi Poloninë, rihap shpresat për kualifikimin në fazën tjetër (VIDEO) Kolumbia deklasoi Poloninë me shifrat e përgjithshme 0-3 në “Kazan Arena”, ndeshje e vlefshme për Grupin H të Kupës së B
Kolumbia nuk përmbahet, shënon edhe golin e tretë ndaj Polonisë (VIDEO) Kolumbia po e shkatërron Poloninë në "Kazan Arena", ku i ka shënuar edhe golin e tretë. Autori i golit është Juan Cu
Kolumbia shënon edhe golin e dytë ndaj Polonisë (VIDEO) Kolumbia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Polonisë në "Kazan Arena". Ai që ka shënuar është bomberi, Radamel Falcao
Poloni - Kolumbi, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë (FOTO LAJM) Në “Kazan Arena” po luhet sfida e vlefshme për Grupin H të Botërorit mes Polonisë dhe Kolumbisë. Kolumbia e mbyll me
Aksion model, Kolumbia kalon në avantazh ndaj Polonisë (VIDEO) Kolombia ka kaluar në avantazh ndaj Polonisë në "Kazan Arena". Ai që ka shënuar është mbrojtësi i Barcelonës, Yerry
Formacionet zyrtare: Poloni - Kolombi Polonia dhe Kolombia do të luajnë sonte fidën e dytë të Grupit H në Kupën e Botës. Të dyja skuadrat duan të fitojnë
Senegali bën surprizën, mposht Poloninë e Lewandowskit (VIDEO) Senegali ka marrë një fitore befasuese dhe shumë të rëndësishme përballë Polonisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin G të
Gafa e Polonisë, Senegali shënon golin e dytë (VIDEO) Është gati e pabesueshme por Senegali ka shënuar edhe golin e dytë përballë Polonisë. Ishte M'Baye Niang ai i cili pë
Poloni - Senegal, vjen goli i parë (VIDEO) Senegali ka befasuar të gjithë pasi ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Polonisë. Në minutën e 39 ishte Cionek i cili
Formacionet zyrtare: Poloni - Senegal Polonia dhe Senegali do të luajnë sot ndeshjen e parë të Grupit H në Kupën e Botës. Polakët do të kërkojnë fitoren q
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve iu vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
"Shtriga e ajrit", kjo pilote nuk të fal kur bëhet fjalë për luftë (VIDEO) Ajo është pilotja e parë grua e forcës ajrore të Polonisë dhe e thërrasin "shtriga e ajrit". Katarzyna Tomiak-Siemien
Plas çokollata në rrugët e Polonisë Një kamion cisternë, që transportonte 12 tonë çokollatë të shkrirë, u përmbys sot për arsye ende të panjohura me mbrojtë
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, polaku arrestohet në Sarandë Një polak është arrestuar nga Policia e Sarandës në bashkëpunim me Interpol Tirana. Ai ishte shpallur në kërkim ndërk
Nëse i keni këto dy vrima në fundshpinë, atëherë jeni me fat Në fundshpinë meshkujt dhe femrat kanë dy gropëza që ndryshe quhen vrimat e Venusit. Por, jo tek të gjithë janë të duksh
Shembet ndërtesa në Poloni, 4 viktima dhe 24 të plagosur Shembja e një ndërtese ka shkaktuar të paktën katër viktima dhe 24 të plagosur në qytetin Poznanu të Polonisë. Fatke
I ftohti polar shënon 10 viktima në Poloni Të paktën 10 persona kanë vdekur nga i ftohti gjatë fundjavës në Poloni, njoftojnë forcat e sigurisë dhe të emergjencave
Trondit kryeministri polak: Hebrenjtë ndihmuan nazistët gjatë holokaustit (VIDEO) Projektligji i qeverisë polake për të kriminalizuar çdo gjë që e lidh Poloninë me holokaustin ndaj hebrejve ka shkaktuar
Mes Gjermanisë dhe Polonisë ka mosmarrëveshje për gazin rus Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe homologu polak shprehën sot mosmarrëveshjet për çështjen strategjike të tranzitit