999 rezultate për

politiken

Dalin emrat e kabinetit Biden, cili mund të drejtojë politikën e jashtme? Po kërkoni ndonjë shenjë se çfarë drejtimi mund të marrë politika e jashtme e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Bide
"Tradhtarët na lanë pa Atdhe", Meta kujton Fishtën dhe sulmon politikën “Tradhtarët na lanë pa Atdhe”, Meta kujton Fishtën e Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot lindjen e poetit të shquar sh
Yuri Kim përcjell mesazhe të forta për politikën: Pandëshkueshmërisë po i vjen fundi! Ambasadorja Amerikane Yuri Kim tha se koha kur njerëzit e pushtetshëm në Shqipëri kanë funksionuar me pandëshkueshmëri t
Kryemadhi del jashtë çdo parashikimi, kërcënon me thyerje hundësh Edi Ramën Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë nga Durrësi, e cila me siguri do të mbahet mend gjatë.
Kurti flet për ngjarjet që i paraprinë prishjes së koalicionit ideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se në takimin që kishte pasur më 13 mars me presidentin e Kosovës, Hashim T
Grenell: Ta lëmë politikën mënjanë, qytetarët e Kosovës dhe Serbisë meritojnë normalizim ekonomik I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka theksuar se do të angaz
Nard Ndoka: Po të ishte Berisha në vend të Bashës do t'a kishte djegur Kuvendin Ish-deputeti Nard Ndoka ishte i ftuar në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun” ku foli për votimin e ndryshimeve kushtetuese n
Mbi zgjedhoren, turp për politikën shqiptare: dy vjet pa kokëcarje, dy ditë me alarm Prof. Lisen BASHKURTI Turp i madh për politikën shqiptare! Prej më shumë se dy vitesh kanë pasur kohë të bëjnë reformën
''Boll luajtët'', Yuri Kim trondit politikën shqiptare Duke folur nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit ku pritet që të jepet zbardhet vendimi për Luan Dacin, ambasadorja e SHBA-ve
Paralajmëron Serwer: Ndarja e Kosovës mund të evitohet deri më 1 tetor Eksperti amerikan dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, thotë se kjo verë do të jetë
Rama as shqetësohet nga protesta, flet për teatrin dhe e quan gërmadhë "Në të ashtuquajturin Teatër Kombëtar, ku arsyeja e mosarsyes e bashkuar me politikën e pengimit të çdo pune, krijuan vi
Mimi Kodheli ''braktis'' politikën? Ky është profesioni për të cilin heq dorë Ahtu si gjithë të tjerët, edhe deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli po kalon këto ditë e izoluar në shtëpi. Teks
Pacolli me fjalë të mëdha për Kurtin Ish-ministri i Punëve të Jasthme Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Kryeministrit të vendit Albin Kurti, për ko
E la mbretërinë për politikën? Cilat janë planet e ardhshme të Meghan Markle Sigurisht që Meghan nuk është lloji i gruas që pëlqen të qëndrojë në hije. Sipas Daily Mail, që citon një burim të afërt
Veshje të përzgjedhura dhe look i kuruar, politikanet shqiptare që shkëlqejnë gjithnjë (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhen
"Mund të pritet edhe një kthesë e madhe", politika evropiane e Gjermanisë në vitin 2020 Qeveria e Merkelit ka qenë deri tani e zbehtë. Por në vitin 2020 gjërat mund të ndryshojnë. Mund të pritet edhe një kthe
Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese Nisma për rikthimin e amnistisë së ish-presidentit të Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov rikthehet sërish në Gjykatën K
Grida Duma tregon si zgjidhet kriza: PD është gati, kush ka këllqe? Grida Duma, javët e fundit shihet si një zë ndryshe në PD ku ka shprehur qartë qëndrimin e saj politikë. Duma ka tre
Këngëtarja e njohur zbulon angazhimin më të ri, largohet nga muzika për politikën (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Eliza Hoxha ka ndarë me të gjithë ndjekësit lajmin se tashmë është bërë pjesë e politikës. Hoxha ka
Receta e Dumës për politikën, me çfarë e krahason kryeministrin dhe Salianjin (FOTO LAJM) Politikania Grida Duma e ftuar në emisionin “Në shtëpinë tonë” është vendosur para një pyetësori se me çfarë pjatash apo