999 rezultate për

politike

Shpërthen i përndjekuri politik për ndarjen nga jeta e Nexhmije Hoxhës: Xhelate! Ditën e sotme ka ndërruar jetë e veja e ish-diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija. Ajo ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare
Kurti emëron një grua si këshilltare të jashtme politike dhe përgjegjëse të Protokollit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Shenaj Shala, këshilltare të jashtme politike, e angaz
Frika nga koronavirusi, Rama sulmon portalet dhe Metën: Delenxhinjë e parazitë Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me shqetësimin e përhapjes së koronavirusit në Shqipëri. Rama shkruan se k
Xhaferi:Shqiptari në një post të rëndësishëm, nuk është punë e pamundur Kontestet zgjidhen vetëm kur për to flitet në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe pa doreza, këtë për gazetën “Politika” nga Be
Nga shahiste në revistat e "Playboy", tashmë bukuroshja gati për t'ju futur politikës (FOTO LAJM) Jeta është e bukur, sepse shpeshherë është edhe e çmendur dhe plot të papritura. Një shembull i mirë është ai i Ania
Ngjela: Rama, Meta e Basha nuk do të jenë në politikë në 2021! Avokati Spartak Ngjela hodhi akuza të forta ndaj Ilir Metës në Open në Top Channel. Ngjela tha se Meta po del me 2 mars
Përplasje politike për aksionin policor në Krushopek (VIDEO) Bojan Mariçiq i LSDM-së dhe Stefan Andonovski i VMRO-DPMNE-së në emisionin “Rruga Drejtë” u përplasën për Prokurorinë, s
KDI diskuton sot për dialogun Kosovë-Serbi Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mban sot tryezë diskutimi me temë “Dialogu Kosovë-Serbi: Çfarë pas formimit të Qeve
EKSKLUZIVE/ Fatmire Kollçaku tregon arsyen pse e fshehu postimin që shkaktoi "furtunë" në politikë Oliverda Allmuça Sot për të gjithë shqiptarët data troket në një ditë të çmuar. Kosova sot mbush 12 vjeç. P
Valentina Leskaj tregon arsyen se përse i dha fund karrierës politike Valentina Leskaj është një ndër politikanët më me përvojë në Shqipëri, por tashmë ka hequr dorë nga politika shqiptare.
Koxias akuza të rënda ministres nga VMRO-ja: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i
"Pjesëmarrje masive në zgjedhje", Meta mesazh për shqiptarët e Preshevës Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka bërë thirrje shqiptarëvetë Luginës së Preshevës të marrin pjesë masivisht në zgje
Greqia akuzon Maqedoninë e Veriut për shkelje të marrëveshjes për emrin Ministria e Jashtme e Maqedonisë së Veriut ka marrë një notë proteste nga Ministria e Jashtme e Greqisë për shkelje të M
Pacolli me fjalë të mëdha për Kurtin Ish-ministri i Punëve të Jasthme Behgjet Pacolli, ka mirëpritur deklaratat e Kryeministrit të vendit Albin Kurti, për ko
I hoqi fotografinë nga zyra, Thaçi flet për veprimin e Osmanit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për herë të parë për vendimin e Vjosa Osmanit për zhvendosjen e fotografisë
Basha pas takimit me Yuri Kim: Do të ketë zhvillime të reja politike Ditën e sotme kryetari i PD Lulzim Basha takoi në selinë blu, ambasadoren e SHBA Yuri Kim, dhe delegacionin e KIE. Pa
Qeveria Kurti gati, të emëruarit e Haradinajt lënë zyrat Kryeministri i ri, Albin Kurti, tashmë ka pranuar mandatin e tij edhe zyrtarisht. Shumica e ministrave kanë marrë mandat
Studentët e Kosovës me mendje të prerë: Do kontrollojmë çdo ligjvënës Në kohën kur në parlament votohej qeveria e re e Kosovës, Rinia e Partisë Demokratike të Kosovës mbajti një aksion simbo
Kur është afati i fundit për dorëzimin e amendamenteve Partitë politike të cilat kanë vërejtje për Propozim-ligjin e prokurorisë publike sot deri në mesditë duhet të dorëzoj
PS-ja e përjashtoi, Gjetani tregon pse iu bashkua LSI-së: Më bindi tërmeti I përjashtuar nga grupi parlamentar i Partisë Socialistë Gjetan Gjetani ka zgjedhur që t’i bashkohet LSI, që sipas tij