999 rezultate për

politik

Ja politikanët e huaj që nuk e duan Pavarësinë e Kosovës Serbia mban së shpejti zgjedhjet presidenciale në vend, ndërsa liderët pro serbë duket se po luajnë mirë duke e përdorur
Tahiri nxjerr një foto me bariun, por ky koment do t'ju bëjë të mbani barkun me dorë (FOTO LAJM) Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pasi la postin e ministrit, të dielën e parë e kaloi në një bashkëbisedim me Rami
Zaev: Ftoj në duel Ivanovin që t'i sqarojmë punët para popullit Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë Zoran Zaev sonte ishte mysafir në emisionin e lajmeve qendrore në telev
Tonovski bën thirrje: Fëmijët të mos keqpërdoren për qëllime politike Protestat e ditëve të fundit “Për Maqedoni të përbashkët” në të cilat pati aktivitete të ndryshme për fëmijët, madje të
Rashiti: Ngërçi politik në Maqedoni do të zgjasë shumë Drejtori Ekzekutiv i Grupit për Ballkanin, Naim Rashiti, gjatë një interviste për "Art Channel" ka thënë se zgjidhja e n
Tronditet Sllovakia, ndërron jetë në rrethana misterioze politikani Gaulieder Sllovakia është tronditur sot pasi ish-politikani kontrovers sllovak, Frantisek Gaulieder, ka ndërruar jetë në rrethana
Vangjel Dule shpërthen ndaj Ramës: Narcizist, bën monologje delirante pa kuptim Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka shpërthyer ndaj kryeministrit Edi Rama duke e cilësuar atë “narcizist dhe burim të pash
Gjinushi shpërthen ashpër ndaj Berishës: Kërma e politikës shqiptare… Skënder Gjinushi ka folur në lidhje me situatën politike në vend, bojkotin e opozitës si dhe akuzat ndaj nipit te tij ng
KQZ thirrje partive: Dorëzoni raportet mbi shpenzimet! Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë me dije se kërkon që partitë politike të dorëzojnë raportet financiare vjetore pr
Bamir Topi rrëfen përplasjen me Berishën dhe skenarët për zgjedhjet Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi ka qenë i ftuar në emisionin ‘’Versus’’ të gazetarit Artur Nura, n
U arrestuan për gjobëvënie, reagon babai: Sulm politik, ishin roje tek tregu Mustaf Lici, babai i dy djemve të cilët kanë rënë në burg pasi janë kapur në bandën e gjobëvënies në tregun e Shkodrës,
Timonier paralajmëron Maqedoninë: Do ta paguani nëse vazhdon kriza politike Ambasadori i Francës në Maqedoni, Chritian Timonier, në një intervistë për "AIM", ka thënë se është i bindur se ekziston
Shtatë politikanët e lartë që provuan burgun gjatë 25 viteve të fundit (FOTO LAJM) Spiro Ksera ishte politikani i fundit i lartë që provonte prangat. Në 25 vitet e fundit janë edhe shtatë zyrtarë të tjer
Mark Marku: Krimi po tenton të shëndërrohet në një forcë politike Shefi i Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit në Fakultetin e Histori-Filologjisë, Mark Marku, ka folur sërish mbi
Blushi takim me 18 ambasadorët e BE për zgjedhjet dhe krizën politike Deputeti i LIBRA, Ben Blushi, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me 18 ambasadorët e BE-së. Mësohet se takimi kis
Ismet Haxhia: Si u mblodhëm 60 tropojanë për të mbrojtur Berishën në '97 në Presidencë Ish-i dënuari me 20 vjet burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, Ismet Haxhia rrëfen në librin e tij “Kroni
Poroshenko akuzon Rusinë për vrasjen e politikanit rus, reagon Kremlini (VIDEO) Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se vrasja e një is deputetit rus në Kiev është "akt i terrorizmit shtetëror
Nard Ndoka propozon 3 skenare për daljen nga kriza: Meta të ikë nga koalicioni, ndryshe… Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka, propozon tre mënyra për zgjidhjen e krizës politike në vend. Ndoka, me anë të një
Fatos Lubonja: Ja si zgjidhet kriza politike! Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, situatën politike, kur më
Artur Zheji: Si e binda Ramën të dilte me sëpatë në dorë mes Tiranës (FOTO LAJM Analisti Artur Zheji ka shkruar mbi ambicien dhe hapat e para të Edi Ramës në politikë. Ndër të tjera analisti shkru
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}