999 rezultate për

policore

Përplasën përtokë një të moshuar, e gjithë njësia e policisë jep dorëheqjen Janë bërë gjithnjë e më të shpeshta pamjet e dhunës policore ndaj qytetarëve kudo në botë. Kështu vetëm pak ditë më p
48 persona nuk kanë respektuar orën policore Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut 48 persona nuk
Qeveria vendos: Orë policore prej të enjtes në orën 21:00 deri të hënën në orën 05:00 Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot (03.06.2020) gjatë vazhdimit të seancës së 60-të ka sjellur këtë vendim
Rritje e numrit të të infektuarve, Filipçe: Nuk do të ketë orë policore (VIDEO) uk do të ketë orë policore edhe përkundër asaj që sot kishim 52 raste të reja me Covid-19. Filipçe shtoi se nuk mund
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO) Në kafiteritë e Shkupit po bëhen përgatitjet e fundit një ditë para se të hapen për klientët. Këta të rinj po sistem
Maqedonia hap kufijt më 1 qershor, pritet heqja e orës policore, rekomandimet e fundit Nga 1 qershori do të happen kufijt e Maqedonisë së Veriut, ndërsa do të hiqet edhe ora policore. Ky është rekomandimi
126 persona thyejnë rregullat e izolimit në Maqedoninë e Veriut Gjatë natës së kaluar 126 persona nuk kanë respektuar orën policore me çrrastë janë arrestuar 76 persona, ndërsa për të
Nuk ka shtim të orës policore, si u vendos për nesër Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se nuk do të ketë orë shtesë policore në Kosovë me rastin e festës së Bajramit të
Sandër Lleshaj nuk ndalet: Përgjime policore të shqiptarëve, pa lejen e Prokurorisë Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur sot nga Kakavija, për projektligjin, që lejon policinë të kryeje përgjime
ZYRTARE/ Qeveria vendosi për orën policore për Festën e Bajramit Qeveria në mbledhjen e mbajtur pasdite vendosi sot lidhur me orën policore gjatë fesës së Bajramit. Vendimi i Qeveris
Aksident i rëndë në Shkup (VIDEO) Një kamion dhe një motoçikletë janë përplasur në udhëkryqin tek stacioni hekurudhor në Shkup. I lënduar ka mbetur ng
Djali i Edi Luarasit tregon dhunën te Teatri: Na tërhoqën zvarrë Një nga personat që është dhunuar nga policia gjatë shembjes së Teatrit është edhe djalit i artistes Edi Luarasi. Eld
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
Ndryshon ora policore në Maqedoni Sot ka ndryshuar regjimi për levizje në Maqedoninë e Veriut. Regjimi nuk ka ndryshuar sikurse deri tani me vendim të Qev
Të dielën protesta në Shkup kundër orës policore Edhe Maqedonia e Veriut nuk do ti shpëtojë protestave kundër masave shtrënguese në kuadër të përpjekjeve për parandalimi
Arrestohen 18 persona, nuk respektuan orën policore Gjatë natës së kaluar (08/09.05.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 44 personave u është dhënë vend
Zbutja e masave, sot vendoset për kohëzgjatjen e orës policore Komisioni për sëmundje ngjitëse do të mbajë mbledhje ku do të diskutohet për atë se sa do të zgjasë ora policore gjatë k
92 të arrestuar për mosrespektim të orës policore 121 qytetarë e kanë shkelur orën policore në 24 orët e fundit mes datës 18 dhe 19 prill, prej të cilëve 92 janë arrestua
MPB: 83 persona nuk respektojnë orën policore, arrestohen 56 prej tyre Gjatë natës së kaluar sipas statistikave të MPB-së për periudhën 16/17.04.2020, lidhur me kufizimin për lëvizje, është e
Tetovë, ora policore boshatisi qytetin! Qytetarët: Qeveria të përkujdeset më shumë për të varfrit (VIDEO) Qyteti i Tetovës pak minuta para orës policore ishte pothuajse i boshatisur. Qytetarët që takuam në rrugë thonë se Q