999 rezultate për

policise

Vlorë, dy të rinjtë nxjerrin me dhunë vëllain nga makina e policisë Policia e Vlorës ka arrestuar dy vëllezër pas sherrit në Vlorë teksa kundërshtuan me dhunë efektivët. Po kështu është pr
Plagosi dy persona, arrestohet 26 vjeçari i rrezikshëm 4 persona, të akuzuar për vepra penale të ndryshme janë arrestuar nga Policia në Krujë. Një prej të arrestuarve është
Lleshaj nxit qytetarët të "spiunojnë" në polici të prekurit me COVID-19 që thyejnë karantinën "Ftoj këdo që ka informacion, edhe median, që jo vetëm të ngrenë çështjen në tërësinë e saj, por edhe ta ngrenë çështjen
Plas sherri mes 4 të rinjve në Pogradec, dhunohen policët që ndërhynë t'i ndajnë Policia e Pogradecit ka arrestuar katër të rinj pasi gjatë një sherri me njëri-tjetrin, kanë dhunuar edhe efektivët që k
Makina shpërthen në flakë në Tiranë, policia tregon detajet Një makinë është përfshirë nga flakët ndërsa ka qenë në ecje në rrugën Jordan Misja, në Tiranë. Referuar njoftimit pa
Kundërshtoi gjobën dhe përplasi efektivin e policisë, e pëson 59 vjeçari Policia e Kavajës ka kapur shtetasin e shpallur në kërkim Çim Proshka, 44 vjeç, banues në Kavajë, pasi Gjykata e Shkallë
Vlonjati nuk i bindet urdhrit dhe dhunon efektivët e policisë, arrestohet Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Vlorë. Sipas uniformave blu është arrestuar . M., 36 vjeç, banues në Hyso
Sekuestrohen rreth 300 mijë euro të fshehura brenda një kamioni në Durrës Një sasi prej 300 mijë euro janë sekuestruar nga policia gjatë një operacioni në pikën portuale të Durrësit gjatë një op
Nuk pyetën për rregullat e reja, gjobiten 692 qytetarë dhe 9 administratorë lokalesh Me anë të një njoftimi, Policia e Shtetit thekson se gjatë 24 orëve janë ndëshkuar me masë administrative 692 qytetarë s
U kapën teksa shkëmbenin kokainën, arrestohen tre persona Tre persona janë arrestuar në flagrancë në Durrës, pasi u kapën nga policia duke shkëmbyer lëndë narkotike, të llojit ko
Policia bën kërdinë: Gjobiten 612 qytetarë e 20 menaxherë, 7 shtetas përfundojnë në komisariat Shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve të në gjithë vendin, për respektimin e masave anticovid, kanë ndëshkuar me masë
Mori peng një person në Vlorë, arrestohet 40 vjeçari Vihen në pranga 2 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e
Rrëmbyen të afërmin e biznesmenit e i kërkuan 5 milion euro, arrestohet shqiptari Rrëmbimi i Evanthia Frangogiorgi, shoqëruesit të pronarit të njohur të anijeve Aris Theodoridis, kishte trazuar qarqet e
Shifrat nuk ulen e shqiptarët nuk binden, sa gjoba u vunë sot për maskën 725 qytetarë janë ndëshkuar me gjobë për mosmbajtjen e maskave. Policia Shtetit apelon që qytetarët të respektojnë
Njëri i dënuar në Itali kurse tjetri në kërkim në Shqipëri, arrestohen dy persona në Tiranë Një 49-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se ka rezultuar i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”.
Porosi nga Turqia? Kolegjet turke, padi për 12 policë: Po na bëjnë presion, jemi regjistruar në Holandë Kompania më e madhe e shkollave jopublike në Shqipëri, "Turgut Ozal Education" sh.a ka kallëzuar penalisht në Prokurorin
Pesë të arrestuar në Tiranë, mes tyre dhe një grua: Për çfarë akuzohen 5 persona janë arrestuar në 24 orët e fundit në Tiranë, mes tyre 4 që janë shpallur në kërkim, dhe një shtetase, për vep
Qytetarët e pabindur për mbajtjen e maskave, policia vendos rreth 2 mijë gjoba Policia e Shtetit në fundjavë ka ndëshkuar të gjithë qytetarët të cilët janë kapur pa maskat mbrojtëse kundër koronaviru
Tentoi t'i ikte policisë teksa transportonte emigrantë të paligjshëm, por u aksidentua: E pëson keq i riu Policia e Tiranës ka goditr një tjetër rast për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Bazuar në informaci
Porosi nga Turqia? Tatimet dhe policia shantazh kolegjeve turke dhe universitetit "Epoka" Për muaj me radhë, kolegjet turke, bashkë me universitetin “Epoka” janë vënë nën shënjestrën e organeve tatimore, polici