999 rezultate për

policia

Shkuan për ata arrestuar për drogë, policia gjen në banesë eshtra njerëzish (FOTO LAJM) Eshtrat njerëzore janë gjetur në shtëpinë e familjes së vrasësit serik Billy Mansfield pasi policët e Florida arrestuan
Policia bën "kërdinë" me gjoba, sa persona e pësuan në 24 orë për mosmbajtjen e maskës Gjatë 24-orëve të fundit janë gjobitur 468 qytetarë për mosvendosjen e maskës mbrojtëse në ambiente të hapura. Gjith
Vrasja e "presidentit të Çamërisë", policia holandeze i rikthehet hetimeve Policia holandeze i është rikthyer hetimeve për vrasjen e shqiptarit 43-vjeçar, Festim Lato, i njohur ndryshe dhe si “pr
Të revoltuar dhe pa maska, çfarë po ndodh në protestën e studentëve (FOTO LAJM) Po vijon protesta studentore pëballë ministrisë së Arsimit ku theksojnë se mësimi online nuk është efektiv. Të tjerë
Qeveria merr vendimin për kthimin në karantinë, populli anglez shkatërron furgonat e policisë Nga një kontroll i policisë Britanike në Bristol u zbuluan disa klube te natës të jashtligjshme që kishin organizuar fes
"Samurai" trondit Kanadanë, vret dy persona dhe plakos disa të tjerë mbrëmjen e Halloween Një sulm ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kanada, ku dy persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur rëndë. Ngj
Dogjën një makinë me benzinë, Policia arreston dy të dyshuar në Gjilan Policia në Gjilan ka arrestuar dy persona të cilët dyshohet se kanë djegur me benzinë një veturë në fshatin Bresalc.
Me shpejtësi skëterrë, policia nuk kursen gjobat as për të huajt Policia rrugore ka arrestuar dy persona teksa dhjetra të tjerë janë gjobitur, si pasojë e tejkalimit të shpejtësisë apo
765 qytetarë janë gjobitur sot në Shqipëri për maskën Policia e Shtetit njofton se ka gjobitur me 3 mijë lekë të reja 765 qytetarë, të cilët nuk janë bindur për të mbajtur ma
E morën peng dhe e braktisën në pyll, zbardhet ngjarja e rëndë në Himarë Tre persona janë arrestuar nga policia e Vlorës, pasi akuzohen se dhunuan dhe morën peng një 41-vjeçar. Ngjarja ka ndodh
EMRI/ Kush është i riu shqiptar i kapur me 2 milionë euro lëndë narkotike Një laborator i vërtet droge është zbuluar dhe sekuestruar nga policia italiane, ndërsa brenda banesës janë gjetur mbi 3
Po ecte në këmbë pa e vrarë mendjen për policinë, arrestohet 36 vjeçari i dënuar me burg Një 36-vjeçar i shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje është arrestuar nga policia e Tiranës. Pasi u gjur
Sulmi i dytë pas vetëm 2 orësh në Francë, Policia ekzekuton autorin Franca nuk po gjen qetësi nga sulmet që po dyshohen si terroriste. Sipas Figaro, ngjarja e dytë ndodhi 2 orë pas sulm
Apartamente, tokë dhe makina: Policia "kref" 300 mijë euro pasuri në Vlorë Sekuestrohen pasuri me vlerë rreth 300.000 euro, që dyshohen se janë ngritur me pastrim parash në Vlorë. Specialistët
Nuk pyesin për maska, policia gjobit 706 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, nga Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore janë ndëshkuar m
"Urime, keni fituar 700 mijë dollarë", Policia apel qytetarëve për kujdes Njësia për Hetimin e Krimeve kompjuterike i vjen në ndihmë qytetarëve, për parandalimin e mashtrimeve nëpërmjet aplikaci
Tentoi të korruptonte policin kufitar, arrestohet 24-vjeçari në Rinas Një 24-vjeçar me iniciale L.L. është arrestuar nga policia pas ka tentuar të korruptojë punonjësin e Policisë Kufitare n
Paradoksi në Shqipëri: Prej 20 vitesh në arrati se vrau gardistët, OFL i dërgon formular Ditën e sotme OFL bëri me dije se i ka dërguar formular shtetasit Llazar Bicja nga Cerriku. Ky shtetas është në kërk
Rrahu dhe i theu telefonin ish-burrit, arrestohet 35 vjeçarja në Vlorë Një 35-vjeçare është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuzohet se një ditë më parë ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-
Merr fund grupi i "skifterave" në Selenicë, si ranë në kurthin e policisë Policia e Vlorës ka zbardhur tentativat për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë dhe më pas ka arrestuar pesë autorët e