999 rezultate për

polare

Ky vend do të jetë në errësirë për dy muajt e ardhshëm (FOTO LAJM) A kishit dëgjuar më parë për natën polare? “Nata polare është një fenomen normal që ndodh çdo dimër për Barrow dhe ç
Pamje të rënda: Arinjtë polarë po hanë njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Një fenomen i tmerrshëm po bëhet i zakonshëm në Arktik, shfaqja e kanibalizmit mes arinjve polarë. Së bashku me ngroh
Banorët kyçen në shtëpi, dhjetra arinj të uritur pushtojnë zonën (FOTO LAJM) Fshati i largët rus, Ryrkaypiy në rajonin e Chuktoka, është nën rrethim nga të paktën 56 arinj polarë. Të gjitha akti
Bëhuni gati! I ftohti polar do të pushtojë muajin dhjetor Dimri ende nuk ka trokitur! Një valë e ftohtë e masave ajrore polare do të godasë Evropën në fillim të dhjetorit, sipas
Harrojeni diellin, bëhuni gati për uraganin Lorenzo dhe rryma të ftohta polare Dita e parë e tetorit filloi me diell dhe e ngrohteë, por gjatë javës priten rreshje shiu dhe vranësira në të gjithë ter
Arinj polarë të uritur sulmojnë disa ishuj në Rusi Autoritetet ruse e kanë dërguar një grup të specialistëve në një rajon të largët për t’i qetësuar dhe për t’i larguar di
Arinjtë e uritur dhe agresivë alarmojnë autoritetet Novaya Zemlya, një rajon i izoluar i Rusisë po përjeton një emergjencë për shkak të arinjve. BBC raporton se dhjetra ar
Pamje spektakolare nga ngricat në SHBA (FOTO LAJM) Kur vjen dimri të gjithë emocionohemi për festat dhe borën që pritet të bjerë. Gjithsesi, në disa raste pak borë mund
Ikin emigrantët, radhë kilometrike e në temperatura polare në Kakavijë Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, dogana e Kakavijës ka patur një fluks automjetesh që po kthehen në Greqi.
Temperatura polare, si do të jetë moti sot Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të dendu
E pazakontë, ariu polar sulmon një dhelpër të fshehur në një fuçi (VIDEO) Një video e pazakontë është rregjistruar në objektin e gazit në Arktik. Zakonisht arinjtë polare hanë peshq ose trupa
Disa fakte interesante që nuk i dinit për arinjtë polarë (FOTO LAJM) Arinjtë polar ose arinjtë e bardhë janë ndër kafshët më të bukura në planetin tonë. Por pavarësisht kësaj, ato janë
Largohen rreshjet e borës por kini kujdes Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se ditët e para të kësaj jave do të karakterizohen me mot kryesisht t
Disa fakte interesante që nuk i dinit për arinjtë polarë (FOTO LAJM) Arinjtë polar ose arinjtë e bardhë janë ndër kafshët më të bukura në planetin tonë. Por pavarësisht kësaj, ato janë
Disa fakte që nuk i dinit për arinjtë polarë (FOTO LAJM) Arinjtë polar ose arinjtë e bardhë janë ndër kafshët më të bukura në planetin tonë. Por pavarësisht kësaj, ato janë
Arkeologët zbulojnë “princeshën polare” 900 vjeçare (FOTO & VIDEO) Një mumje e mrekullueshme e një “princeshe polare” është gjetur afër Rrethit Arktik, pas 900 vjetësh. Fytyra dhe tipa
Sinoptikania: Ja kur do të ketë rritje të temperaturave në vend “Territori shqiptar do ta ndjejë rritjen e temperaturave mesditën e së mërkurës”, kështu ka deklaruar sinoptikania e met
Shkrirja e akujve, arinjtë polarë lëvizin drejt ishujve kanadezë Shkrirja e akujve në Arktik ka bërë që arinjtë polarë dalëngadalë të lëvizin drejt ishujve që ndodhen në veri të Kanadas
Berisha-Arvizu-SHBA, një marrëdhënie trepolare Dje kanë zbritur në Aeroportin e Rinasit 30 muxhahedinë të tjerë, nga grupi prej 210 anëta