999 rezultate për

polar

Duken të vërtetë por janë vetëm kopje e një ariu polar (FOTO LAJM) Duken tepër realiste, por janë vetëm kopje. Një kompani ka krijuar arinj të rremë polar për të mbledhur fonde për ru
Një pornostare kandidon për eurodeputete Anna Ciriani është një nga kandidatet për zgjedhjet në Parlamentin Europian. Por ajo që ka tëhequr vëmendjen e e kaluar
Arinj polarë të uritur sulmojnë disa ishuj në Rusi Autoritetet ruse e kanë dërguar një grup të specialistëve në një rajon të largët për t’i qetësuar dhe për t’i larguar di
Arinjtë e uritur dhe agresivë alarmojnë autoritetet Novaya Zemlya, një rajon i izoluar i Rusisë po përjeton një emergjencë për shkak të arinjve. BBC raporton se dhjetra ar
Pamje spektakolare nga ngricat në SHBA (FOTO LAJM) Kur vjen dimri të gjithë emocionohemi për festat dhe borën që pritet të bjerë. Gjithsesi, në disa raste pak borë mund
Gjithçka ka ngrirë, SHBA po përjeton tmerrin e të ftohtit polar (FOTO LAJM) Të paktën 12 persona kanë ndërruar jetë në SHBA pasi një valë e madhe të ftohti ka goditur pjesën veriore të vendit me t
I ftohti polar vret 12 persona në SHBA Ngrirja e thellë e Arktikut vdekjeprurës që shkaktoi kërdi në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka lënë të paktë
Asgjë nuk keni parë, në këtë datë vjen i ftohti polar në Shqipëri dhe Kosovë Sipas parashikimeve të meteorologëve, Ballkani pritet të goditet sërish nga vorbulla polare që do të sjellë temperatura
I ftohti polar nuk ikën nga Shqipëria, si do të jetë moti sot Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme do të dominojnë të gjithë territorin. Më të dendura paraqiten në zonat malo
I ftohti polar në Shqipëri, kur do të jetë dita ekstreme Metereologia Adiola Bani thotë se, gjysma e parë e muajit janar do të vijoj me temperatura të ulëta të cilat arrijnë një
Ikin emigrantët, radhë kilometrike e në temperatura polare në Kakavijë Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, dogana e Kakavijës ka patur një fluks automjetesh që po kthehen në Greqi.
Temperatura polare, si do të jetë moti sot Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të dendu
"Hapni dajlanët", i ftohti polar rrezikon ngordhjen masive të peshqëve (FOTO LAJM) I ftohti polar që ka goditur Shqipërinë ditët e para të Janarit, po sjellë edhe shqetësime në vend. Përveç ngricave
Ministria e Mbrojtjes letër prefektëve për moti "polar" në Shqipëri Ministria e Mbrojtjes, përmes Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile, u ka kërkuar prefektëve të komunikojnë
Mbërrin i ftohti polar, si do të luhaten temperaturat sot Sipas Meteoalb, masat ajrore me origjinë polare do të kushtëzojnë mot të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar, por
National Geographic: Kjo është e vërteta me ariun polar që tronditi botën Të gjithve ju kujtohet video e National Geographic në të cilën shihej një ari polar në momentet e fundit,shkruan albeu.c
Mariah Carey zbulon se vuan nga bipolariteti Një lajm shokues ka ardhur ditën e sotme nga këngëtarja e famshme Mariah Carey. Këngëtarja 48-vjeçare ka pranuar për
I ftohti polar shënon 10 viktima në Poloni Të paktën 10 persona kanë vdekur nga i ftohti gjatë fundjavës në Poloni, njoftojnë forcat e sigurisë dhe të emergjencave
E pazakontë, ariu polar sulmon një dhelpër të fshehur në një fuçi (VIDEO) Një video e pazakontë është rregjistruar në objektin e gazit në Arktik. Zakonisht arinjtë polare hanë peshq ose trupa
Turisti sfidon të ftohtin polar, lahet në temperatura -60 gradë (VIDEO) Në fshatin më të ftohtë në tokë, Oymyakon temperaturat kanë arritur deri në -60C në janar dhe qerpikët e banorëve grinjë