999 rezultate për

poezi

Habit Rama, poston poezi për karantimin nga COVID-19 (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një poezi të vjetër por që ia ka përshtatur realitetit të ditëve të vështira që po ka
"Më recitonte poezi nga telefoni", Zbulohet lidhja e Klajdi Harunit me Anxhela Peristerin (VIDEO) Klajdi Haruni dhe Anxhela Peristeri ishin në një lidhje live me emisionin "Ftesë në 5", ku treguan si po i kalojnë ditët
3 vite pa Ergi Dinin, babai i këngëtarit rrënqeth me poezinë (FOTO LAJM) 3 vite më parë familja dhe publiku mori lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të këngëtarit, Ergi Dini. Miqtë dhe fam
Mahnitëse! 7-vjeçari reciton plot 2800 vargje poezi të Gjergj Fishtës (VIDEO) Djali 7-vjeç dhe i ka habitur të gjithë përmes videos që po bëhet virale në rrjet. Kjo pasi i vogli Nikoll Prendi rec
Rama fajëson Haradinajn e thumbon Albin Kurtin: Ti lë mënjanë poezitë Rama i është përgjigjur kërkesës së Albin Kurtit për tu takuar së shpejti me të për të diskutuar sipas tij marrëveshjet
Ndërron jetë poetja dhe gazetarja shqiptare Ka ndërruar jetë ditën e sotme gazetarja dhe poetja e njohur nga Kosova, Burbuqe Rushiti. Burbuqja ka punuar disa vj
Prekëse, Rozana Radi i kushton poezi nënës së saj të ndjer per ditën e lindjes (FOTO LAJM) Rozana Radi ka publikuar mbrëmjen që shkoi një foto dhe një poezi të shkurtër dedikuar nënës së saj. Këngëtarja e njohur
U përjashtua nga Europa për 10 vite, Ilir Vernozi ka një poezi prekse për Skënderbeun (VIDEO) Sot futbolli shqiptar ka marrë një goditje të rëndë dhe një njollë të zezë për opinionin sportiv. CAS ka mari një ve
Poezia prekëse e Mirush Kabashit: O vëllezër shqiptarë, njëri tjetrin mos e hani Aktori i njohur Mirush Kabashi përmes vargjeve të një poezie patriotike ka përcjellë një mesazh në formë apeli për polit
Këshilltarja e Haradinajt ka një thirrje për popullin pas dështimit të vizave Albena Reshitaj, ish-ministrja e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinorë dhe tani këshilltare e kryeministrit të vendit Ra
Aktorja publikon një foto pa reçipeta dhe një poezi domethënëse (FOTO LAJM) Aktorja e njohur Monika Lubonja ka publikuar në rrjete sociale një foto në të cilën shfaqet nudo. Krahas fotos ajo ka
Kujt ia merrte mendja? Kjo është poezia më e shkurtër në botë (FOTO LAJM) Sa e shkurtër mund të jetë poema? Poema më e shkurtë në gjuhën angleze është ndoshta ndërtimi i çuditshëm i poetit ameri
Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Të afërmit kanë bërë me dije me dije se ceremonia
Ismail Kadare fut në sherr mamatë e Viola Spiros dhe Oriola Marashit (FOTO LAJM) Tashmë prej disa ditësh në rrjet ka shpërthyer një debat i madh për shkak të një poezie që mamaja e modeles së njohur Or
Netët strugane të poezisë, shpërfillet gjuha shqipe Pushteti lokal në Strugë, i udhëhequr nga Ramiz Merko, nuk do t’i bojkotojë Mbrëmjet Strugane të poezisë, pavarësisht fa
S*ks me vëllain, Rita Petro tregon mallkimin më të rëndë që ka marrë Rita Petro është një nga poetet më të njohura në Shqipëri dhe në dhjetorin e kaluar ajo u kthye në një nga personazhet
Timo Flloko në lot teksa Vera Grabocka reciton poezinë e tij (VIDEO) Timo Flloko është një nga aktorët dhe shkrimtarët më të dashur dhe të njohur shqiptar. Së fundmi ai organizoi një event
Pirro Çako dhe Xhensila kthejnë edhe njëherë këngën që i ka përlotur të gjithë Aktori i mirënjohur Timo Flloko ka promovuar mbrëmjen e djeshme librin e tij të dytë, “Kërcim në bosh”. Ndër të tjerë
“Thirri, thirri të të ngrihet”, deputetja e PS-së i quan fjalët e Ramës poezi Fjalët e përdorura nga kryeministri Edi Rama në Kuvend, (Thirri-thirri të të ngrihet), deputetja e Partisë Socialiste, V
Gjuha jonë sa e mirë, ambasadori Lu reciton shqip Me rastin e ditës Ndërkombëtare të Poezisë, ambasada amerikane ka publikuar në rrjetin social Facebook një video ku shfa