999 rezultate për

podgoricĂ

Historike, shqiptarët "ndajnë" Tuzin për herë të parë nga Podgorica (FOTO LAJM) Fitorja e Koalicionit të Shqiptarëve ne Tuz po sjellë ndryshimet e para për shqiptarët atje. Që nga sot, tabelat e regji
Mourinho kĂ«rkon "shpĂ«timin" nga Podgorica Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho Ă«shtĂ« nĂ« qendĂ«r tĂ« akuzave pas rezultateve tĂ« dobĂ«ta tĂ« “djajve tĂ« kuq”. Por
Thaçi, mesazh deputetĂ«ve nga Podgorica (VIDEO) Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili aktualisht ndodhet nĂ« Mal tĂ« Zi, ku po merr pjesĂ« nĂ« Samitin ‘Karta e Adritiku
Shqiptarët e Malit të Zi fitojnë ndarjen administrative të Tuzit nga Podgorica Qeveria e Malit të Zi do t'i japë statusin e shumëkërkuar të bashkisë një zone të populluar kryesisht nga shqiptarët, pa
Vritet në Siri shqiptari i ISIS që kërcënoi Ballkanin (VIDEO) Mirza Haklaj, shqiptar nga Podgorica dhe anëtar i ISIS, ka humbur jetën në luftime. Lajmi është konfirmuar familja e
EU's Hahn to visit Belgrade and Podgorica The new Commissioner for Enlargement, Johannes Hahn will visit on November 20th and 21st two Balkan capitals, Belgrade a
Ndryshimet e ndërmarra në ATSH Ambasadorja e Frances ne vendin tone Christine Moro gjate nje takimi me drejtorin e ATSH Gezim Podgorica informacionin e
Kuçi: Podgorica e Prishtina pritet tĂ« shkĂ«mbejnĂ« ambasadorĂ«t Kosova dhe Mali i Zi, nĂ« gjysmĂ«n e parĂ« tĂ« vitit tĂ« ardhshĂ«m, pritet t’i kĂ«mbejnĂ« ambasadorĂ«t. KĂ«shtu ka deklaruar zĂ«ven
Shkarkohet Çollaku, nĂ« krye tĂ« ATSH-sĂ« emĂ«rohet GĂ«zim Podgorica Qeveria shkarkoi sot drejtorin e AgjensisĂ« Telegrafike Shqiptare Basir Çollaku duke vendosur nĂ« krye tĂ« ATSH-sĂ« GĂ«zim Po
Westerwele: No talks on border changes Head of German diplomacy, Guido Westerwelle ordered on Tuesday in Podgorica that Germany would not negotiate for change
Debati pa yndyrĂ« Dy partitĂ« mĂ« tĂ« mĂ«dha shqiptare kanĂ« gjetur rastin pĂ«r t’u kacafytur pĂ«rsĂ«ri nĂ« mes vetes. PĂ«rkujtimi mediatik i 9 vje
Podgorica demanton pohimet se Sejdiu ka perjashtuar PDMK-ne Ministria e Punëve të Jashtme të Malit të Zi ka përgënjeshtruar të dielën von&eu
Prishtina e Podgorica se shpejti shkembejne ambasadoret Mali i Zi dhe Kosova do të duhej që së shpejti të shkëmbejnë ambasadorët, dhe ndë
Serbia terheq ambasadorin nga Podgorica per konsultime Serbia ka protestuar tek Mali i Zi për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën, dhe e ka t&
Prishtina-Podgorica, se shpejti vendosin marredheniet Qeveria e Malit të Zi shumë shpejt do të vendosë marrëdhënie diplomatike me Kosovën,
Podgorica kopjon Shkupin, anashkalon presidentin Sejdiu Në Samitin e kryetarëve të shteteve të rajonit që mbahet të enjten në Cetinë nuk
Podgorica pa (me) kushte per Prishtinën Kryetari i Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe ministri i Jashtëm kosovar, Skënder Hyseni, i kanë hedhur posh
Tadic: Me njohjen e Kosoves, Podgorica u perzije ne punet e brendshme Deklaratat e Tadiç u bënë për për televizionin shtetëror të Malit të Zi, duke
Serbia vendos tërheqjen e ambasadorëve nga Shkupi dhe Podgorica Qeveria e Serbisë sot ka vendosur që të tërheq ambasadorët e saj nga Podgorica dhe Shkupi, p&eu