999 rezultate për

plutoni

Rusia gati ta pezullojë marrëveshjen me SHBA-të për plutoniumin Komiteti i punëve të jashtme i Këshillit të Federatës, që është Dhoma e epërme e Parlamentit të Rusisë, ka miratuar legj
Zbulohet një planet xhuxh në sistemin tonë diellor Është zbuluar një tjetër planet xhuxh në sistemin tonë diellor, ky planet gjendet përtej orbitës së plutonit dhe besohet
Putin pezullon marrëveshjen me SHBA. Në prag të Luftës së Tretë Botërore? Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dhënë fund marrëveshjes së bashkëpunimit mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Zbulohet hëna e pestë e Plutonit Teleskopi i NASA-s, Hubble solli të tjera imazhe në Tokë, imazhe të cilat planetologët dhe studiuesit e hapësirës i quaj