999 rezultate për

plumbit

Ishin bashkë, si i shpëtoi vëllai i Kastriotit plumbit Eliminimi me një plumb në zemër i Kastriot Reçit ngre dyshime se krimi të jetë kryer për motivin e hakmarrjes. Mësohe
Gjyshi i Eneda Tarifës tregon kujtimet e luftës: Si i shpëtova plumbit në fytyrë Sivjet janë shënuar plot 75 vite që nga momenti i Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashist. E për këtë Soir
Brenda avionit që tejkalon shpejtësinë e plumbit, prej 15 vitesh nuk lejohet të fluturojë (FOTO LAJM) BAC Concorde është një avion britaniko-francez që përdorej për transportin e pasagjerëve, i cili levizte nga 1976 deri n
Këngëtari i njohur dhuron 1 mln dollarë për bamirësi (VIDEO) Bruno Mars njihet si një nga këngëtarët më të ndjeshëm ndaj fatkeqsive në botë. Ai gjithmonë përpiqet të bëjë bamirë
Xhamia e Plumbit përmbytet nga shteti apo nga uji? (FOTO LAJM) Xhamia e Plumbit në Shkodër, monument kulture i kategorisë së parë, ndërtuar nga Mehmet Pashë Bushatliu në vitin 1773, e
Ja çfarë shkakton përdorimi i mikrovalës Mikrovala, është objekti që shpesh na vjen në ndihmë për të përgatitur ushqimin dhe pse përdorimi i saj cilësohet i rrez
23 vjet liri besimi Sot mbushen 23 vjet nga rihapja e faltores së parë në Shqipëri, Xhamisë së Plumbit në Shkodër, e cila ishte shkëndija e
Xhamia e Plumbit në mes të ujit Xhamia e Plumbit në qytetin e Shkodrës është përmbytur si pasojë e reshjeve të ditëve të fundit ndërsa myftiu Muhamet Su
Durrës, vrasja e djeshme mafioze, zhdukin edhe gëzhojën e plumbit Vrasësi i 35-vjeçarit Gentian Zguri ka zhdukur edhe provat e vëndit të ngjarjes nga ku policia mund të kishte nisur edhe