999 rezultate për

pluhurit

COVID-19 po vret edhe të shëndetshmit, arsyeja që fshihet pas COVID-19 mund të shkaktojë vdekje edhe tek pacientët që nuk kanë qenë të sëmurë më parë. Studiuesit hamendësojnë se ajri
NASA në gjyq për shkak të pluhurit të Hënës Laura Murray Cicco ngriti një padi kundër Agjencisë Amerikane të Hapësirës NASA në Gjykatën e Qarkut të SHBA në Kanzas.
Kujdes, nëse qëndroni në një ambient të pisët do shëndosheni Pas këtij lajmi shqëtësues, do të motivoheni për të pastruar urgjent shtëpinë apo ambientin ku kaloni shumë kohë. Sik
Së paku 61 të vdekur në Indi nga stuhia e pluhurit Së paku 61 persona kanë vdekur nga stuhia e egër e pluhurit që ka kapluar katër shtete indiane që nga e shtuna e kaluar,
Çfarë po ndodh me motin? Tirana mbytet nga retë e kuqe të pluhurit saharian Pamja me të cilën është zgjuar këto ditë kryeqyteti njihet ndryshe si “pluhuri saharian”. Një fenomen, me të cilin j
Erërat e forta sot sjellin pluhurin e Saharasë në Kosovë Disa pjesë të Evropës nga sot pritet të përfshihen nga pluhuri i ardhur nga Sahara jugore. Sipas hartës së publikuar nga
Skandali i mishit të pakontrolluar, kafshët theren në mes të pluhurit Emisioni Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e së hënës një vëzhgim në disa qytete, duke filluar nga Tirana, për të vazhduar m
Shqiptari i plagosur e i pastrehë nga tërmeti në Itali, jeton prej tre ditësh mes pluhurit Një shqiptar mbeti i plagosur në një aksident rrugor në Itali, por për fat të keq, atij ju shemb edhe ndërtesa ku banont
Masakra mjedisore në Kosovë Sasia e pluhurit që lëshon Korporata Elektroenergjetike e Kosovës kap 270 mikro/gram, ndërkohë që sasia standarde e leju
Teoria, Donna Summer viktimë e 11 shtatorit?! NEW YORK- Donna Summer është vrarë nga pluhuri i atentatit të 11 shtatorit në Kullat Binjake në New York. Këngëtarja, në
Stuhia e pluhurit duket si apokalips (VIDEO) Një stuhi masive pluhuri ka zbritur në zonën e Feniks, duke reduktuar në mënyrë drastike shikueshmërinë dhe duke vonuar