999 rezultate për

pluhuri

COVID-19 po vret edhe të shëndetshmit, arsyeja që fshihet pas COVID-19 mund të shkaktojë vdekje edhe tek pacientët që nuk kanë qenë të sëmurë më parë. Studiuesit hamendësojnë se ajri
Pluhuri mbulon zonën, nis shpërthimi i pallatit që tërmeti e bëri të pabanueshëm IKMT ka kryer disa shpërthime të kontrolluara për shembjen e një pallati 13-katësh në Durrës, i cili u bw i pabanueshwm
23 kg drogë në formë çokollate dhe pluhuri, si u kap 44-vjeçari Një rast tjetër i lëndëve narkotike është goditur nga Policia e Vlorës. Autoritetet kanë finalizuar me sukses operaci
Artistët që kanë kthyer rrugët e qyteteve në kryevepra arti (FOTO LAJM) Arti i vërtetë nuk ka kufij. Këta artistë vërtetojnë se nuk ju duhet thjesht letër për të krijuar kryevepra. Rezulto
Basha kërkon Ramën: S’e mbajnë këmbët, i mbaroi pluhuri Gjatë seancës së Kuvendit ditën e sotme ka patur shumë tensione. Deputetët e opozitës bllokuan për disa caste foltor
Çfarë është matcha, pluhuri që bën magji në trupin tuaj Matcha është lloj i çajit të gjelbër, gjethet e të cilit thahen dhe shndërrohen në pluhur, i cili është një nga preparat
NASA në gjyq për shkak të pluhurit të Hënës Laura Murray Cicco ngriti një padi kundër Agjencisë Amerikane të Hapësirës NASA në Gjykatën e Qarkut të SHBA në Kanzas.
Kujdes, nëse qëndroni në një ambient të pisët do shëndosheni Pas këtij lajmi shqëtësues, do të motivoheni për të pastruar urgjent shtëpinë apo ambientin ku kaloni shumë kohë. Sik
Së paku 61 të vdekur në Indi nga stuhia e pluhurit Së paku 61 persona kanë vdekur nga stuhia e egër e pluhurit që ka kapluar katër shtete indiane që nga e shtuna e kaluar,
Çfarë po ndodh me motin? Tirana mbytet nga retë e kuqe të pluhurit saharian Pamja me të cilën është zgjuar këto ditë kryeqyteti njihet ndryshe si “pluhuri saharian”. Një fenomen, me të cilin j
Dita kur Kreta u bë portokalli, ishulli grek mbulohet nga pluhuri (FOTO LAJM) Turistët dhe vendasit në Kretë u zgjuan në një skenë surreale të enjten në mëngjes me ishullin grek të pushimeve të mbul
Erërat e forta sot sjellin pluhurin e Saharasë në Kosovë Disa pjesë të Evropës nga sot pritet të përfshihen nga pluhuri i ardhur nga Sahara jugore. Sipas hartës së publikuar nga
E braktisur prej dekadash! Pamjet mahnitëse të kësaj shtëpie të paprekur nga njeriu (FOTO LAJM) Imazhet e frikshme tregojnë një shtëpi të braktisur të viteve 1940. Fotot e shtëpisë që gjendet në Liege të Belgjikës
Super-kompjuteri i ri punon me “pluhurin magjik” nga drita dhe materia Teksa drita atmosferike fantazmë ua ndriçon rrugën udhëtarëve në folklorin skocez, polaritonët veprojnë si markerë lehtë
Çfarë po ndodh në Brazil? (VIDEO) Banorët e një qyteti brazilian janë habitur nga një re pluhuri kërcënuese, si apokalips, mbi shtëpitë e tyre. João Pa
"Pluhurin në miting e hodhe ti", ja si i përgjigjet Berisha komentuesit Një komentues në llogarinë e tij në Facebook, e ka akuzuar kryeministrin Berisha se ka qënë ai që ka helmuar rreth 140 s
Katër të helmuar me pluhurin misterioz në Elbasan Ministria e Shendetësisë njoftoi një ditë më parë se janë 140 raste të paraqitura për të marrë ndihmën e parë, te person
Skandali i mishit të pakontrolluar, kafshët theren në mes të pluhurit Emisioni Fiks Fare transmetoi mbrëmjen e së hënës një vëzhgim në disa qytete, duke filluar nga Tirana, për të vazhduar m
Shqiptari i plagosur e i pastrehë nga tërmeti në Itali, jeton prej tre ditësh mes pluhurit Një shqiptar mbeti i plagosur në një aksident rrugor në Itali, por për fat të keq, atij ju shemb edhe ndërtesa ku banont
Panik në operën e Nju Jorkut / Shpërndau pluhurin e shokut të tij të vdekur Opera Metropolitane e Nju Jorkut është evakuuar pasi një vizitor ka shkaktuar panik në mesin e turmës. "BBC" shkru