999 rezultate për

pluhur

Vend mizerje, qumësht pluhur dhe gjyrosës: Kapet fabrika horror e akulloreve në Tiranë (VIDEO) Prodhonin dhe tregtonin në mënyrë të kundërligjshme produktin e akullores jashtë kushteve dhe standardeve higjeno – sani
AKU bllokon 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme. Siç bëhet e ditur nga ky in
SUPERSKANDAL/ Shqiptarët ushqehen me materiale ndërtimi, pluhur tulle e allçie (VIDEO) Një tjetër skandal po denoncohet fort nga ekspertët, sa i përket abuzimeve që bëhen me produktet ushqimore. Kohët e fund
Godina u bë pluhur për pak sekonda, dalin pamjet e tragjedisë në Stamboll (VIDEO) Një vajzë është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e banesës së shkatërruar gjatë ditës së djeshme në Stamboll. Ngjarja nd
Gaz dhe pluhur, si do të shuhet dielli ynë Në një letër dërguar Jean-Baptiste Leroy, në vitin 1789, Benjamin Franklin shkruante ndër të tjera se asgjë nuk është e
Basha kërkon Ramën: S’e mbajnë këmbët, i mbaroi pluhuri Gjatë seancës së Kuvendit ditën e sotme ka patur shumë tensione. Deputetët e opozitës bllokuan për disa caste foltor
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe, për mëlçinë dhe veshkat Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Çfarë është matcha, pluhuri që bën magji në trupin tuaj Matcha është lloj i çajit të gjelbër, gjethet e të cilit thahen dhe shndërrohen në pluhur, i cili është një nga preparat
Me pluhur dhe të njëjtat veshje, vrasësi i Selenicës del para gjykatësve 24-vjeçari Ritvan Zykaj, i akuzuar për vrasjen e tetë të afërmve të tij ka dalë sot para gjykatësve në Gjykatën e Shkall
Probleme me minjtë? Mësoni çfarë i mban larg Nëse po keni probleme nga minjtë, duhet ta zgjidhni këtë problem sa më shpejtë që të jetë e mundur, nëse nuk dëshironi q
NASA në gjyq për shkak të pluhurit të Hënës Laura Murray Cicco ngriti një padi kundër Agjencisë Amerikane të Hapësirës NASA në Gjykatën e Qarkut të SHBA në Kanzas.
Kujdes, nëse qëndroni në një ambient të pisët do shëndosheni Pas këtij lajmi shqëtësues, do të motivoheni për të pastruar urgjent shtëpinë apo ambientin ku kaloni shumë kohë. Sik
Pite me gjizë e përshutë Përbërësit 5 vezë 200 gr gjizë 150 gr përshutë 2 decilitra ajkë 5 tranguj turshi 350 gr miell 1 dec
Receta magjike me qumësht, shëron dhjetra sëmundje Qumështi është padyshim i shëndetshëm për të gjitha grupmoshat, por kjo që ju prezantojmë është një recetë e veçantë me
Biskota për 10 minuta Përbërësit 250 gr miell 140 gr sheqer pluhur 200 gr margarin 150 gr kokos 2 luge mjalte Hapat 1
Së paku 61 të vdekur në Indi nga stuhia e pluhurit Së paku 61 persona kanë vdekur nga stuhia e egër e pluhurit që ka kapluar katër shtete indiane që nga e shtuna e kaluar,
10 gjëra që duhet t’i dijë secili mashkull mbi proteinat pluhur Ndërtoni muskujt me shejk proteinash, mirëpo shikoni në etiketë a gjenden këta përbërës, të cilët do t’ju ndihmojnë të n
6 hapa si t’i bëni sytë të duken super të mëdhenj Trendet e bukurisë vijnë dhe shkojnë, por sytë e mëdhenj janë gjithmonë ideal. Dhe ndërsa disa femra me fat janë “bek
Çfarë po ndodh me motin? Tirana mbytet nga retë e kuqe të pluhurit saharian Pamja me të cilën është zgjuar këto ditë kryeqyteti njihet ndryshe si “pluhuri saharian”. Një fenomen, me të cilin j