999 rezultate për

pllakĂ

Keni një banjo të vogël? Ja truket për ta bërë të duket e madhe Ngjyra, dekori, apo detaje të ndryshme të përdorura mund të krijojnë iluzionin optik të një hapësire më ta madhe. Ja
Bakteret e gojës janë të rrezikshme për zemrën Ata kontribuojnë në formimin e pllakave të aterosklerozës. Akumulimet e yndyrës që bllokojnë arteriet dhe shkaktojnë
Shembet pllaka e betonit e parkingut, humbin jetën tre persona (VIDEO) Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur pllaka e betonit të parkingut shembet, dhe disa vetura përfundojnë nën rrën
Shkuan të mjekohen në spital por u bie tavani Dje rreth orës 15 në spitalin e Prilepit ka rënë tavani në një nga dhomat e seksionit të kirurgjisë Në dhomë ka pasur
Bakteret e gojës janë të rrezikshme për zemrën Ata kontribuojnë në formimin e pllakave të aterosklerozës Akumulimet e yndyrës që bllokojnë arteriet dhe shkaktojnë s
Peleshi i kthehet deputetit të PD-së për palmat: Mos u fut aty se të bëj copë Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi, dhe deputeti i Partisë Demokratike, Myslym Murrizi kanë përfunduarnë një debat me ng
Haradinaj bën homazhe te pllaka hebraike Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj dhe kongresmeni i Eliot Engel kanë bërë homazhe tek Pllaka përkujtimore për vikti
Shqiptari gjen vdekjen në Greqi, i bie mbi trup pllaka metalike Një emigrant shqiptar ka gjetur vdekjen në Greqi si pasojë e një aksidenti në punë. Teksa ka qenë duke transportuar
Lëvizin pllakat tektonike të politikës: Rama, kokë më kokë me Llallën pas akuzave për Aqif Rakipin Kryeministri Edi Rama është takuar me Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla pas kërkesës zyrtare të PD-së për hetimi
Durrës, 19-vjeçarja tenton të vrasë veten me detergjent pllakash Një tjetër tentativë vetëvrasje është tentuar në Durrës. Një vajzë e re Durrësit ka tentuar që t’i japë fund jetës
Ahmeti në Kosovë, shpaloset pllaka përkujtimore e atdhetarit Llapashtica (FOTO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka qëndruar sot në Kosovë për të nderuar personalitete d
SKANDAL / Hajdutët vjedhin pllakat e mermerit në varrezat e Shkupit Hajdutët duket se i kanë vlerësuar mirë pllakat e mermerit në varrezat e Gjorçe Petrov në Shkup. Vjedhjet e pllakave
Vendoset pllaka e parë në sheshin Skënderbej, Rama për Veliajn: “T’lumtë dhe mos të humbtë” (VIDEO) Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vendosën sot në mënyrë simbolike pllakat e para d
Ideja lindi në 2003, Rama dhe Veliaj vendosin 2 pllakat e para në Bulevardin e Ri Nga fushata elektorale e 2011, kohë kur kryebashkiaku i atëhershëm i Tiranës, Edi Rama do të prezantonte projektin e tij
6 përdorimet e mahnitshme të açetonit Acetoni nuk mungon asnjëherë në çantën e një femre për shkak te rolit të tij të çmuar. Por roli i tij nuk fillon dhe
Lajm i mirë për Maqedoninë/ Pllakat sizmike të Shkupit janë drejt qetësimit Tërmet i vogël të cilin qytetarët nuk do ta ndjenin nëse nuk do të kishte epiqendër të cektë, ishte lëkundja vetme që ë
Dëmtohet pllaka përkujtimore serbe në Lipjan (FOTO) Pllaka Përkujtimore e të vrarëve serbë në Lipjan është dëmtuar nga persona të panjohur. Lajmin e ka bërë të ditur m
Kjo dysheme mund të rezervojë energjinë e hapave Si do të ishte nëse dyshemeja në të cilën ecni të monitoronte çdo hap tuajin? Një kompani po punon mbi pllakat e quaj
Pllaka e mermerit i mer jetën 48-vjeçarit Një punëtor i minierës "Sivec", ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti. Sipas policisë, 48-vjeçari K.P., nga Pri
Veliaj takon Ahmetin: Gurë dhe pllaka nga Kosova për sheshin Skënderbej (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka takuar homologun e tij nga Prishtina, Shpend Ahmeti, ku është folur ndë