999 rezultate për

plenare

Kuvendi nisi me një minutë heshtje, nderim për aktorin Rikard Ljarja Kuvendi i Shqiperise ka nisur sot senancen plenare me nje minute heshtje ne nderim te aktorit dhe regjisorit te madh Rik
Deputetët rikthehen në Kuvend, pikat e ''nxehta'' që pritet të diskutohen Kuvendi i Shqipërisë kthehet këtë të enjte në punë pas një muaji shkëputje për shkak të situatës së krijuar nga koronavi
Parlamentarët të frikësuar nga koronavirusi, shtyhet seanca plenare Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar se seanca plenare e së enjtes për arsye sigurie është shtyrë. Kjo ka lidhje me masat që
Osmani prezanton axhendën: Çdo të hënë mbledhje të Kryesisë, çdo të enjte seancë plenare Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se tashmë do të jenë 14 komision
A i ka votat për formimin e qeverisë së re? Flet Kurti I mandatuar për kryeministër të Kosovës Albin Kurti ka konfirmuar se i ka votat për formimin e qeverisë së re. Ai the
Injoruan edhe tërmetin, kush janë 13 deputetët që nuk thanë asnjë fjalë në 13 seanca plenare Në sesionin e fundit parlamentar vijon trendi i 20%-25% të deputetëve që nuk përfshihen në debatet parlamentare dhe një
Pse nuk u zhvillua sot seanca plenare, çfarë pritet të ndodhë të hënën Deputetët munguan këtë të enjte në Kuvendin e Shqipërisë, madje gjatë gjithë kësaj javë nuk u zhvilluan as komisione par
Në seancën e fundit plenare Kuvendi miraton 2 koncesionet 328 milion euro Në seancën e fundit parlamentare Kuvendi ka miratuar dy kontratat koncesionare për rrugët Orikum – Llogara dhe Milot – B
Seanca e fundit plenare, diskutohet koncesioni Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat Sot është seanca e fundit plenare për këtë sezon. Ashtu sikundër është paralajmëruar, në këtë seancë do të flitet mbi ko
Këta janë deputetët që do vendosin sot shkarkimin e Metës Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, në seancën e sotme plenare do të vendoset fati i presidentit Meta. 5 ja
Seancë plenare dhe protesta e opozitës, si do të arrijë të shmangë përplasjet policia Opozita ka lajmëruar protestën e saj të 10 kombëtare. Ashtu si edhe deri më tani, kërkesa për protestë përmban vetëm she
Blindohet parlamenti, 250 forca sigurie për seancën plenare Sot pritet të zhvillohet seanca plenare e rradhës ku për 5 orë rresht pritet të diskutohet për shkarkimin e presidentit
Myslym Murrizi drejton seancën plenare, batuta në sallë Mos djegia e mandatit të PD-së po i prin për mbarë Myslym Murrizit duke i emëruar pak kohë më parë edhe si nënkryetar i
Ky është skenari i protestës së sotme që u shpërnda me shpejtësi (FOTO LAJM) Opozita do të protestojë sërish sot në të njëjtën kohë kur do të zhvillohet edhe seanca e radhës e parlamentit. Mësoh
Opozita sërish në protestë, mësoni ditën kur do të mblidhen Ndërkohë që shumica e ka përcaktuar tashmë ditën e enjte si ditën e seancës së radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë,
Ndryshon data e seancës së ardhshme, sërish protestë? Seanca e radhës plenare që ishte parashikuar të mbahej në datë 14 Mars do të mbahet me datë 13 Mars. Mësohet se ky vendi
Rama: Nesër në orën 09:30 të gjithë deputetët të jenë ulur në Kuvend Më pak se 24 orë larg seancës plenare dhe protestës së opozitës përpara parlamentit, kryeministri Edi Rama i ka dhënë nj
PD kërkesë Ramës: Publiko datën e seancës së rradhës Jemi vetëm dy ditë nga protesta e paralajmëruar kombëtare e opozitës së bashkuar, por Pd ka një tjetër mnesazh për Kryem
Të premten Greqia voton për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO të enjten do të dorëzohet dhe do ta rishikojë Komisioni kompetent për m
Tension në Kuvend, opozita rrethon foltoren Opozita është rebeluar në seancën plenare dhe i ka ndërprerë fjalën ministres së re të Financave, Anila Denaj. Deput