999 rezultate për

plehrat

Si polici bashkiak ia “mblodhi” tre italianëve që hodhën plehrat në park Vendosjen e ligjit dhe zbatimin e rregullave kanë filluar që ta ndjejnë edhe të huajt qe jetojne apo vizitojnë kryeqytet
Kjo është hakmarrja me e mirë për zhulsat që hedhin plehrat rrugëve (FOTO LAJM) Hedhja e mbeturinave vend e pavend është një problem që po haset sëfundmi edhe në Shqipëri, ku jo në pak raste banorë të
"Plehrat shqiptare do paguajnë 200 euro për të dëgjuar muzikë qënçe nga fashisti grek" Nga Gazmend Kapllani Dje në Selanik të Greqisë, nacionalistë të majtë e të djathë, rrahën kryetarin e bashkisë s
Studentët po helmohen nga plehrat në Durrës, askush nuk mban përgjegjësi Retë e tymit toksik, të çliruara nga djegia e mbetjeve urbane në vendgrumbullimin e mbetjeve në Spitallë të Durrësit, va
Deputeti nga Kosova mesazh për Edi Ramën: Shikoji plehrat buzë detit (FOTO LAJM) Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka realizuar foto në Gjirin e Lalzit në Shqipëri dhe ka thënë se i ka bërë
Hodhën plehrat në rrugë, Veliaj denoncon publikisht dy lokale Inspektorët e Bashkisë së Tiranës vijojnë që të marrin masa për të ndaluar lokalet të cilat ndotin rrugët e qytetit duke
Pleraxhiu! Nga Artan Fuga Sqaroj se fjala “Plehraxhi” eshte nje fjale shume e dashur per mua. Eshte nje fjale qe ne fe
Kokëdhima bën thirrje për luftë: Plehrat e Europës po vijnë në Shqipëri Plani i diskutuarii qeverisë për importin e plehrave nga Europa, ka sjellë shumë reagime nga fytyrat politike por reagim
Rama i shpall luftë mbeturinave, por një qytetar ia pret shkurt: Pastro më parë plehrat në Parlament Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në lidhje me sasinë e madhe të mbetjeve që gjenden nëpër rrugët e Shqipërisë du
Rama i përgjigjet Voltanës: Unë të dua por s'kemi kohë për lojra Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave të kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi. Gjatë takimit për ak
Si i hedh plehrat në rrugë e moshuara, Bashkia nis fushatë sensibilizimi (VIDEO) Bashkia e Tiranës ka nisur sensibilizimin e qytetarëve për të hedhur mbetjet në vendet e përcaktuara. Edhe pse kushte
Itali mire se erdhe, por para se të fillojmë ndeshjen na ndihmo të largojmë plehrat nga stadiumi (FOTO LAJM) Gjendja e ambienteve rreth stadiumit “Loro Boriçi” një ditë para takimit Shqipëri-Itali nuk duket fort e këndshme për t’
PD i bën thirrje Ramës: Jepi fund lojës me plehrat Partia Demokratike ka mbajtur sot një qëndrim të prerë në lidhje me debatin për ligjin e mbetjeve. Nënkryetari i Kom
PS hedh poshtë projektligjin për plehrat: Vendimin do e marrim me popullin Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka reaguar në lidhje nismën për rishikimin e dekoratave dhe për plehr
Bashkia e Tiranës pastron nga plehrat autostradën Tiranë-Durrës Pavarësisht temperaturave të larta këto ditë gushti, punonjësit e ndërmarrjeve të Bashkisë së Tiranës kanë nisur një ak
Roma në kaos nga kufizimet e ujit të pijshëm, minjtë dhe plehrat pushtojnë rrugët (VIDEO) Temperaturat e larta dhe thatësira e tejzgjatur ka bërë që brejtësit të pushtojnë Romën. Mungesa e ujit ka sjellë dhe pr
Ushtria pastron plehrat në "Fierzë" dhe "Koman" Forcat ushtarake, me kërkesë të Koorporatës Elektro-energjitike kanë punuar për të pastruar liqenet e Fierzës dhe Komani
Deputeti i LSI-së sulmon Eduart Shalsin: Kutërbon si plehrat Akoma pa u formuar parlamenti i ri, LSI është hedhur në lëvizje. Vetëm një ditë pasi Eduard Shalsi, deputeti i PS-së
Ndoka kërcënon Ramën: Tre alternativa për krizën, ose “plehrat” do t’i marrim përpara Kreu i demokristianëve Nard Ndoka propozon tre alternativa për zgjidhjen e krizës politike në vend. Me anë të një st
Një të mirë e kanë plehrat nga Italia, do nxjerrin në sipërfaqe plehrat italo-shqiptare në media Një portal italian ka nisur publikimin e disa materialeve që as më shumë e as më pak do sjellin tërmet në zyrën e Edi Ra