999 rezultate për

play-off

Mund të përballet sërish me Crvena Zvezda, Tirana mëson 5 rivalët e parë që mund të përballet në play-off Tirana do të presën datën 18 shtator ku do të mësojnë edhe rivalin e Play-Off. Tirana ka mësuar edhe 5 prej 8 kundër
Me fat u kualifikuan në "Play-Off", Tirana mund të ndeshet përsëri me Crvena Zvezdën Tirana do të ketë short të vështirë në "play off"-in e Europa League. Bardheblutë me një koeficient modest, 1.475 në tur
Tirana në play-off të Europa League, ja kur e mësojnë bardheblutë kundërshtarin Tirana ka një shans të artë të kualifikohet në grupet e Europa League. Bardheblutë do të merrnin pjesë në turin e tretë,
Fati me Tiranën, kualifikohet direkt në "Play-Off" ku do të përballet me kampionët e Bullgarisë Fati nuk e donte në turin e dytë të "Champions League" atje ku Tirana humbi padrejtësisht ndaj Crevena Zvezdës, megjithë
Spezia ngjitet për herë të parë në Serie A, e ndihmon rregulli i çuditshëm Spezia është ngjitur për herë të parë në historinë e klubit në Serie A. Në finalen e play-off kundër Frosinone, pas d
Luis Nani shënon dy gola të bukur, dërgon ekipin në finalen e "Play-Offit" (VIDEO) Ylli portugez, Luis Nani ka dhuruar ‘magji’ në përballjen e Orlando Cityt me Minnesota United. Orlando City ka arritu
Vllaznia shmang dramën e rënies nga Superiorja, mposht bindshëm Beslidhjen (VIDEO) Në "Loro Boriçi" Vllaznia ka mposhtur në sfidën e "play-off" Beslidhjen e Lezhës duke siguruar mbijetesën në Superiore.
Bielefeld dhe Stuttgart ngjiten në Bundesliga, Heidenheim Play-Off me Werder Arminia Bielefeld (kampion i Bundesliga 2) dhe Stuttgarti do të jenë në edicionin e ri në Bundesliga, ndërsa Heidenheimi
E BUJSHME/ Serie A mund të përfundojë sezonin me Play-Off Serie A mund të përfundojë me PlayOff-Playout nëse sezoni ndërpritet përsëri shkaku i koronavirusit. Këshilli Federal
Anulimi i sezonit në Francë, presidenti i Lyon del kundër: Të vendoset me Play-off Sezoni 2019-2020 në Francë u anulua për shkak të pandemisë së koronavirusit, mirëpo jo të gjithë e kanë pranuar këtë ven
Shtyhet për në shtator Maqedoni e Veriut-Kosovë UEFA ka marrë vendim që të gjitha ndeshjet e play-off të Euro 2020 të shtyhen për në muajin shtator. Në video-konfere
Klubet e Serie A refuzojnë idenë e play-off për titull dhe mbijetesë Klubet e Serie A kanë hedhur poshtë idenë e një skenari ku do të luhej play-off dhe play-out për të përfunduar sezonin a
Afron ndeshja Maqedoni - Kosovë, trajneri kundërshtar komenton pikat e forta të "Dardanëve" Trajneri i ekipit kombëtar të Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski, është i vetëdijshëm se skuadra e tij mund ta pësojë
Super lajm për Kosovën, Zeneli rikthehet në fushën e lojës Ylli kosovar i Stade de Reims, Arbër Zeneli, është kthyer sot për herë të parë pas tetë muajve në fushën e futbolli, duk
Pas një periudhe të gjatë, Zeneli pritet të kthehet këtë fundjavë Sulmuesi i Kosovës, Arbër Zeneli pritet të jetë iu gatshëm këtë javë me skuadrën e tij Reims pas më shumë 8 muaj. Pri
Ëndrra vazhdon, Kosova shpreson te play-off i Ligës së Kombeve (VIDEO) Kosova është edhe zyrtarisht jashtë Euro 2020. Ëndrra e "dardanëve" për të prekur për herë të parë finalet e kompeticion
Nesta e mbyll aventurën me Perugian, ekipi i madh i Seria A mund ti hapë derën Alesandro Nesta nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Perugian. Eliminimi në ndeshjen e play-off ndaj Veronës solli që
Aston Villa po dhuron spektakël në Champioship sikurse Liverpool dhe City në Premier League Nuk po mahnitin vetëm Manchester City e Liverpool në Angli, me serinë e gjatë të fitoreve në kampionat, sepse Aston Vill
Rruga drejt "Euro 2020", këto janë datat e ndeshjeve në grupe Pasi u përcaktuan të gjitha grupet, janë zbardhur të gjitha datat e ndeshjeve kualifikuese të Euro 2020. Nga secili
Humbet përsëri, Shkëndija eliminohet në play-offin e Europa Leagues Dy penallti të humbura dhe një sërë mundësish të tjera kanë bërë që kampioni i Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës të elimin