999 rezultate për

platforma

Dimovski kërkon t'i jepet fund Platformës Shqiptare Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski, gjatë fjalës së tij në vazhdimin e seancës konstiotuive në Kuvend, k
Kryeministri Rama: Platforma e Tiranës është mit i krijuar nga politikanët maqedonas Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një interviste për "Politiko"-n, ka thënë se Platforma e Tiranës është mit i
VMRO: Zaev nuk tërhiqet nga Platforma e Tiranës, ka pranuar shtet binacional VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për shtyp ka thënë se LSDM-ja nuk heq dorë nga Platforma e Tiranës dhe se Zoran Za
VMRO: Zgjedhjet e reja na shpëtojnë nga "Platforma e Tiranës" VMRO-ja këmbëngul për mbajtjen e zgjedhjeve të reja, sipas së cilës janë e vetmja mënyrë për daljen nga kiza. Sipas
Memedi: Platforma Shqiptare të mos përdoret për nxitje konfliktesh Deputeti nga radhët e Aleancës për Shqiptarët, Vesel Memedi, gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë, t
LSDM: Ivanovi po mbron platforma kriminale Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, ka akuzuar presidentin Gjorge Ivanov, se ai është i obliguar të trasferojë në mëny
Protestuesit, me buldozierë për të “rrënuar” Kuvendin nëse pranohet platforma shqiptare (FOTO LAJM) Sonte në protestat e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët” që janë mbajtur në Shkup, kanë marrë pjesë edhe disa buldo
LSDM-Gruevskit: Morën fund platformat e naftës LSDM-ja pret sot që proceset demokratike shumë shpejt të vazhdojnë me zgjedhjen e kryetarit të ri të kuvendit dhe dhënie
Serbët në panik, Platforma e Tiranës krijon "Shqipërinë e Madhe" Kreu i Partisë demokratike të serbëve në Maqedoni, në një intervistë për gazetën serbe "Politika", ka thënë se "interesi
Deputeti i BDI-së: Do doja të isha urë mes maqedonasve dhe shqiptarëve Deputet i BDI-së Branko Manojllovski, tha se mes deputetëve në Kuvend ka tension shumë të lartë dhe se do të donte të is
Hadri: Platforma Shqiptare nuk është jashtë kushtetutës Deputetja e BDI-së Shpresa Hadri, tha sot se Platforma Shqiptare nuk është e Tiranës, por e të gjithë partive politike d
Ivanovi do ia japë mandatin brenda 1 minute, ja vendimi që duhet të marrë Zaevi Nga kabineti i kreut të Shtetit, kanë bërë me dije se kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, mund ta marrë mandatin për formimi
"VMRO­-­së po i dridhen këmbët nga Platforma Shqiptare" "VMRO-¬DPMNE¬-ja, me anë të një deklarate për medie, akuzoi sërish LSDM¬-në se po e shkatërron unitetin e shtetit dhe do
Hoxha: Platforma e Tiranës nuk ekziston, ja pse u takuan liderët shqiptarë Ferit Hoxha, drejtor i përgjithshëm i çështjeve politike në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, i pyetur në li
Tuntev-VMRO-së: Tërhiquni nga Platforma e Bullgarisë Zgjedhja e kreut të parlamentit në Maqedoni, edhe në ditën e tretë të mbajtjes së seancës konstituive, konstituive është
Zyberi: Platforma dha alibi për shpëtimin e Gruevskit dhe Ivanovit Partitë politike shqiptare në mënyrë të gabuar e nënshkruan dhe e prezantuan deklaratën dhe me këtë i dhanë alibi presid
Xhevat Ademi: Platforma është vendim i qytetarëve shqiptarë, mos u kapeni për "kashte" Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, ka thënë sot gjatë seancës ku parashikohet të zgjidhet kryetari i Kuvendit, se deputetët
Xhevat Ademi: Platforma Shqiptare është zëri i popullit Ka nisur ndërkohë seanca për zgjedhjen e kryetarit të parlamentit në Maqedoni. Gjatë fjalës së tij, Xhevat Ademi ka thën
VMRO-DPMNE: LSDM të heqë dorë nga “Platforma e Tiranës” VMRO-DPMNE konsideron se mbajtja e zgjedhjeve të reja parlamentare në shpenzim të njëjtë me ato lokalet janë zgjidhje më
Mijallovski -Hahnit: Nëse pranohet platforma shqiptare, maqedonasit do bëhen pakicë Darko Mijallovski nga iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” në protestat e sotme para Kuvendit drejtoi disa pyetje për
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.