999 rezultate për

plastikes

Vendi i luleve mbushet me shishe plastike në Prishtinë Hedhja e mbeturinave në vendet publike është bërë një dukuri e zakonshme tashme në vendin tonë. Ndonëse në qytet mund
Shqipëria, ndër vendet që ndot më shumë Mesdheun me plastikë Shqipëria është një ndër tre shtetet që shkakton më shumë ndotje në Mesdhe nga plastika, së bashku me Egjiptin dhe Malin
Qeveria bën "prapa kthehu", ul taksën për plastikën Taksa mbi lëndet e para primare, te cilat importohen per prodhimin e artikujve te plastikes ne vend, të ulet nga 25 leke
Njerëzit po hanë plastikë, ndotje masive nga peshku dhe pirja e ujit në shishe plastike Ndotja nga plastika nuk ka kursyer as trupin e njeriut. Shkencëtarët e kanë konfirmuar këtë për të parën herë. Pjesëz
Indianët mblidhen rreth gjarpërit, ia nisin të qeshurës (VIDEO) Një video e re ka dalë online, që shfaq një gjarpër i cili gëlltiti një shishe të zbrazur plastike dhe më pas ka vështir
India si Shqipëria, i shpall “luftë” plastikës Nuk është vetëm Shqipëria që ka një problem me qeset plastike dhe që po mendon ndalimin e tyre me ligj. India synon që p
BE, luftë plastikës. Masa kufizuese për përdorimin dhe taksë mbeturinave Bashkimi Europian ka vendosur t’u shpallë luftë mbetjeve plastike. Në fokusin e tij janë produktet plastike njëpërdorims
Peshkatari gjen në barkun e peshkut kapakë shishesh, shkrepëse dhe copëza plastike (VIDEO) Një peshkatar ka filmuar momentin kur brenda barkut të peshkut që e kishte zënë, nxjerrë copëza të ndryshme të plastikës
Përse s'duhet të lini kurrë një shishe me ujë në makinë Lënia e shisheve të ujit në veturë mund të përcillet me rrezik të madh për pasagjerin dhe veturën, e sidomos gjatë ditëv
Sa herë duhet përdorur shishet e plastikës me ujë Një studim i fundit ka treguar se mbushja e sërishme e shisheve të plastikës përmban më shumë baktere sesa guaca e WC-së
Autobusi në Krujë/ 2 prej të plagosurave në gjendje të rëndë Dy prej të plagosurave në Krujë ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore. Mjekët kanë konfirmuar se dy nga dhjetë gratë
Çfarë shkakton përdorimi i enëve plastike Enët plastike janë objekte që gjendet në shtëpinë e gjithsecilit,të cilët përdoren si një mënyrë për të ruajtur ushqimet
Dënohen dy persona në Tetovë për djegien e plehrave në vende të hapura Pas denoncimeve nga ana e qytetarëve në SOS linjën telefonike 0800 44 053 të Inspektoratit të Komunës së Tetovës më datë
Me kapakë deri te lumturia Iniciativa e nisur nga disa të rinj nga Tetova dhe e mbështetur nga organizata për ardhmëri rinore Youth4Youth, ditën e
Grumbullonte plehra për të mbijetuar, buldozeri vret 45-vjeçarin Buldozeri ka vrarë 45 vjeçarin Avdil Baftjari nga fshatin Batincë i Komunës së Studeniçanit, në momentin kur i ndjeri, s