999 rezultate për

plastik

Makinat që do të shpejtojnë pastrimin e oqeaneve nga plastika (VIDEO) Ende kemi kohë për të dal nga kriza e oqeaneve me mbetje të plastikës, por makinat si këto do të ndihmojnë në përshpejti
Mënyrat më të zgjuara për të ripërdorur një shishe plastike, shpëto planetin (FOTO LAJM) Në vend që ti lëmë shishet dhe objektet e tjera plastike të kthehen në një rrezik të vertetë për planetin tonë, ka 1001
Pas "Doktor Plastik", zbulohet projekti i ri ku do të shihni Kiara Titon (VIDEO) E kemi parë nëpër shumë emisione televizive duke intervistuar personazhet tanë më të dashur. Së fundmi u angazhua po ash
Fëmijët po i gëlltit plastika, shkencëtarët japin alarmin Enti Federal i Mjedisit ne Gjermani ka gjetur tek pothuajse të gjithë fëmijët e kontrolluar mbetje plastike. Studimi
Kylie vazhdon të mohojë operacionet plastike, fotografët fokusojnë ndryshimet (FOTO LAJM) Jam e tmerruar…unë kurrë nuk do të bëja operacione,” ka qenë kjo deklarata e Kylie Jenner në shkurt të këtij viti gjatë
Uji me grimca plastike nuk përbën rrezik për shëndetin Mikroplastikat në ujin e pijshëm nuk duket se paraqesin rrezik shëndetësor në nivelet aktuale, sipas Organizatës Botëror
Everest, ndalohet përdorimi i plastikës Autoritetet e Nepalit kanë ndalur përdorimin e plastikës në rajonin e Everstit. Masa vjen si një përpjekje për të zvo
22-vjeçares i vendoset kafka e parë plastike, e bërë me printer 3D (FOTO LAJM) Një 22-vjeçare nga Holanda, që vuan nga një sëmundje kronike e çrregullimit të kockave, ka parë t’i shtohet trashësia e
"Të lumshin duart doktor", ndjekësi thumbon keq Kejvinën (FOTO LAJM) Kejvina Kthellës i mjafton një foto e ditëve të nxehta të plazhit për të "ngritur në këmbë" komentuesit në Instagram.
Horror në Maqedoni: Gjenden dy trupa pa jetë, njëri në qese plastike Dje pasdite rreth orës 18:00, në ujërat e akumulimit “Turija” në Strumicë është gjetur një trup njeriu në rezervuar për
Ndotja e detit me plastikë, shqipëria një prej 4 vendeve më problematike Fondi global i jetës së egër (WWF) ka publikuar së fundmi një raport për menaxhimin e mbetjeve plastike të patrajtuara d
Pse nuk duhet të pini ujë në shishe plastike Uji në një shishe plastike ka shumë pasoja për shëndetin sidomos për mushkëritë, probleme me zemrën dhe probleme gastro-
Uji në shishe plastike mund të shkaktojë pasoja të mëdha Uji në një shishe plastike ka shumë pasoja për shëndetin sidomos për mushkëritë, probleme me zemrën dhe probleme gastro-
Kështu duken yjet e futbollit para dhe pas operacioneve plastike (FOTO LAJM) Çdo ditë e më shumë, operacionet plastike po gjejnë një përhapje të gjerë, të paktën te personazhet e famshëm, por jo ve
Bes Kallaku do kryej operacion plastik, mësohet çfarë ndërhyrje do bëjë (VIDEO) Bes Kallaku dhe doktori i VIP-ave Skerdi Faria kanë publikuar para disa ditësh një video në Instagram. "Servis univer
Vendi i luleve mbushet me shishe plastike në Prishtinë Hedhja e mbeturinave në vendet publike është bërë një dukuri e zakonshme tashme në vendin tonë. Ndonëse në qytet mund
Çfarë sakrifice, fëmijët kalojnë lumin brenda qeseve plastike për të shkuar në shkollë (VIDEO) Ndërkohë që shumica prej nesh e kemi kaluar gjysmën e fëmijërisë duke gjetur mënyra për të shmangur shkollën, disa fëmij
Vuante nga zmadhimi i kafkës, 22 vjeçares i vënë kafkë plastike 3D dhe transparente (FOTO LAJM) Kohët e fundit kemi parë një numër shumë të madh operacionesh, të cilët inkorporojnë teknologjinë 3D, mirëpo, thuajse as
Po mbillnin fidanët e kanabisit, arrestohen 3 persona në Bulqizë (VIDEO) Policia e Bulqizës ka sekuestruar një mijë rrënjë kanabis. Finalizimi i operacionit policor "Ballenjë-2019" çoi në prang
Kejvina ofendon komentuesin, i tha se është bër plastikë e gjallë (FOTO LAJM) Kejvina Kthella është modelja e njohur shqiptare e cila herë pas here provokon me foto të "nxehta" në Instagram. Pjes