999 rezultate për

planin

Katër kryeministra drejt burgut, politikani shqiptar zbardh planin e ndërkombëtarëve Avokat Spartak Ngjela shkruan se në muajt në vijim pritet të jenë katër kryeministra ata që do të penalizohen nga SPAK d
A do të rikandidojë Veliaj për Tiranën? Kryemadhi zbardh planin e "frikshëm" të Ramës Ka mbetur vetëm një vit nga ku do të mbahen zgjedhjet lokale në Shqipëri. Në lidhje me këtë temë, Kryemadhi, kryetar
Gjendet zgjidhja për ndryshimet klimatike, shkencëtarët zbulojnë planin (FOTO) Spërkatja me kripë 11 milje mbi planetin tonë mund të ngadalësojë ritmin e ngrohjes globale, kanë sugjeruar shkencëtarët
Boshnjakët zyrtarizojnë partinë e tyre politike në Maqedoni Me 99 vota pro dhe asnjë kundër, sot u themelua edhe një parti e re nga komuniteti boshnjak në Maqedoni. Lidhja demokrat
Këtë javë gjermanët propozojnë planin e tyre për Kosovën Në Serbi kanë vazhduar të qarkullojnë opsione të ndryshme në kuadër të dialogut të brendshëm për zgjidhjen e çështjes së
UFO-t ndjekin aeroplanin, tmerrohen pasagjerët (VIDEO) Në pamjet e publikuara shihet një aeroplan në qiell i cili shihet duke lënë gjurmë prapa. Një objekt misterioz që shf
Trump kërkon dënim me vdekje për shpërndarësit e drogës Presidenti i SHBA, Donald Trump pritet të prezantojë sot planin e ri për ndëshkimin ekstrem të trafikantëve të drogës. P
I bërë shoshë nga plumbat, gjendet avioni që humbi papritur para 4 vitesh Aeroplani i zhdukur me pasagjerë MH370, është gjurmuar në Google Earth dhe duket se pjesët e tij janë të shpuara nga plu
Izet Haxhia zbulon planin sekret pas vrasjes së Hajdarit Izet Haxhia ka treguar planin që fshihej pas vrasjes së Azem Hajdait duke thënë se qëllimi ishte që të nxitej trafiku i
Turqia po përgatitet për një beteje tankesh! Grekët zbulojne planin sekret turk (FOTO LAJM) Mediat greke dhe turke janë të fokusuara në këtë periudhe tek tensionet mes dy vendeve ku herë pas here, deklarata të nd
Trump nesër ia shpalos planin Vuçiçit për Kosovën Ndihmëssekretari i ri i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, shkon nesër në Beograd dhe nuk p
Analisti serb zbulon planin e BE-së për Kosovën Eksperti për marrëdhëniet gjeopolitike Dushan Prorokoviq pajtohet me shefin serb të diplomacisë se Perëndimi nuk do komp
Ndryshim planesh për Interin, bën gati planin për brazilianin Objektiva të reja për Interin në merkato, Bernard është objektivi kryesor i Interit për merkaton e verës. Kontrata e
Nisin përgatitjet për planin nacional të internetit të brezit të gjerë Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës po përgatitë Plan operativ nacional për zhvillim të rrjeteve të shpe
Një bisedë telefonike zbulon planin për vrasjen e Zaevit? Detaje të tjera kanë dalë në lidhje me skenarin e përgjakshëm në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar. "Zoran Zaev a
Policia amerikane kërkon arrestimin e migrantëve të paligjshëm edhe në gjykatë Shërbimet amerikane të migracionit miratuan zyrtarisht një direktivë që u lejon policëve të këtij organi për të hyrë dir
2017, viti i kthesës historike në planin migrator Viti 2017 ishte ai i një kthese historike në fushën e imigracionit për Italinë, që u shënua me ardhje masive në muajt e
Grabitja si në filma, maskat u hodhën në sulm kur Policia po kërcente ne festë Një bankë e nivelit të dytë është gabritur në Lac, ndërkohë që mëohet se grabtja ka ndodhur nga persona të maskuar dhe t
UEFA hedh poshtë planin e Milanit: Ka paqartësi në mënyrën si do të shlyet borxhi Tani është zyrtare: UEFA ka bllokuar “voluntary agreement” të kërkuar nga Milan. “Dhoma e hetimit në organin e pavarur t