999 rezultate për

planifikimin

Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM) Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme. Zgjedhja e ushqimit të duhu
Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM) Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme. Zgjedhja e ushqimit të duhu
Meta kundra Ramës, i kthen mbrapsht ligjin për "planifikimin dhe zhvillimin e territorit" Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m
Dikur premtoi për ujësjellësin por sot asnjë cent nuk u nda për të Në takimet e tij me qytetarë gjatë fushatës për zgjedhjet lokale në vjeshtën e kaluar, kreu i Komunës, Gazmend Muhaxheri
Komiteti i Arsimit kërkon ndalimin e ekskurzioneve jashtë shtetit Komiteti i Arsimit, në mbledhjen e rregullt të udhëhequr nga kryesuesi Arben Mehmeti, nuk e ka aprovuar planifikimin 201
Ja 18 të arrestuarit për planifikimin e sulmeve terroriste në ndeshjen Shqipëri-Izrael Autoritetet Kosovare lajmëruan se parandaimin e një sulmi terrorist kundër kombëtares së Izraelit në futboll, në ndeshje
Propozohen ndryshime në ligjin për planifikimin e territorit Territori i vendit do te nis te planifikohet sipas ndryshimeve te reja ligjore muajt e pare te viti te ardhshem. Pushtet
Komisioni i Ligjeve shqyrton ligjin për planifikimin e territorit Në Komisionin e Ligjeve shqyrtohet sot projektligji për planifikimin e territorit. Projektligji kaloi dje në parim vetëm
Vulin: E duam policinë, drejtësinë dhe planifikimin hapësinor Në bisedimet me Prishtinën, Beogradi “nuk mund të pranojë asgjë më pak se kontrollin e policisë, drejtësisë dhe planifik
Gjetja e vendodhjes së një prone, gati sistemi GIS Për të gjetur më shpejt dhe në mënyrë të saktë vendodhjen e një zonë apo pronë dhe shumë vendodhje të tjera Ministria e