999 rezultate për

planetin

Askush nuk mund t'i zgjidhë! 10 misteret më të errëta në histori (FOTO LAJM) Përgjatë historisë, njerëzimi ka qenë në përpjekje të vazhdueshme për të zgjidhur misteret që e rrethojnë planetin tonë.
E lanë planetin krejtësisht ndryshe, rikthehen në tokë tre austronautë Nëse do të ishit një austronaut që ndodhet në hapësirë prej shtatë muajsh dhe do t’ju kërkonin të ktheheshit në tokë men
E dini çfarë mund të ndodhte nëse shpërthen hëna? Zbulojeni Nëse hëna do të shpërbëhej në atome, rezultati do të qe jashtëzakonisht i ndryshëm me rastin kur do të ndahej në copa të
Çfarë do të ndodhë nëse shpërthen hëna? Nëse hëna do të shpërbëhej në atome, rezultati do të qe jashtëzakonisht i ndryshëm me rastin kur do të ndahej në copa të
17-vjeçari që zbuloi planetin e ri 6.9 herë më të madh se Tokën Vetëm tre ditë gjatë praktikës së tij verore në NASA, adoleshenti Wolf Cukier zbuloi një planet të ri. Lajmi u bë me dij
Zjarret në Australi krijojnë pamje si në planetin Mars (VIDEO) Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në juglindjen e kontinentit ishull, njëkohësisht dhe rajonin më të populluar, n
Zbulohet akull vetëm pak centimetra nën planetin e kuq (FOTO LAJM) Kur astronautët e parë zbarkuan në Mars, ata nuk ishin në gjendje të merrnin gjithçka që u nevojitej me vete. Logjistika
Insektet janë ushqimi që shumë shpejt mund të shpëtojnë planetin Në një mëngjes në një të ardhme jo shumë të largët, ju mund të hani bukë të bërë me miell insektesh, të pini një pije pr
Mënyrat më të zgjuara për të ripërdorur një shishe plastike, shpëto planetin (FOTO LAJM) Në vend që ti lëmë shishet dhe objektet e tjera plastike të kthehen në një rrezik të vertetë për planetin tonë, ka 1001
Imazhe që vërtetojnë se natyra e dominon planetin (FOTO LAJM) Ndonjëherë njeriu është i bindur se ai mund të mbizotërojë mbi gjithçka rreth tij. Është e vërtetë që historia na më
Keni ëndërruar të shkoni në planetin Mars, kjo është shifra që realizon ëndrrën tënde Për të shkuar në planetin Mars nuk është më një ëndërr e parealizueshme. Por një udhutim për në planetin Mars ka një kos
Mbërriti në Mars, roboti tregon çfarë pa në planetin e kuq (VIDEO) Ka bërë bujë, dërgimi i robotit të misionit “InSight” në planetin Mars, i cili duhet thënë se nuk është eksploruar ndonj
Çfarë u pa në Univers? Shkencëtarët zbulojnë planetin e nëntë Shumë astronomë janë të bindur se "Planeti i Nëntë" ekziston përtej Jupiterit. "Sa herë që bëjmë një foto", tha Surh
Zhduket një tjetër specie e rrallë në planet, ngordh mashkulli i fundit (FOTO) Zhduket mashkulli i fundit i species së rinocerontëve të bardhë në të gjithë planetin. Ndonëse ruhej nga 24 roje në Suda
Hartat e pazakonta që tregojnë botën nga një kënd tjetër (FOTO LAJM) Këtu janë harta të cilat do t'ju bëjnë të shikoni botën krejtësisht ndryshe. Ato mund të përdoren për të gjetur shum
Ja si duken këlyshët e grabitqarëve më të mëdhenj të planetit (FOTO LAJM) Fëmijëria është një kohë mahnitëse e mbushur me gëzim, të qeshura dhe ditë të lumtura. Dhe kjo mund të shihet lehtës
10 gjëra interesante që nuk dini për planetin tonë (FOTO LAJM) Ne mendojmë se dimë gjithçka rreth planetit tonë, por edhe mund të gabojmë. Shkencëtarët kanë zbuluar shumë për Unive
Ky është vendi më i bukur në planetin Tokë (FOTO LAJM) Daniil Korzhnov, edhe pse ka studiuar fizikën është artist për nga natyra. Ai krijon shtigje ecje në vendet më të bukura
E dashur NASA unë dua të ruaj planetin..”, fëmija 9-vjeçar aplikon për punë tek agjencia Jack Davis, 9 vjeçari nga New Jersey i SHBA ka kryer një aplikim pas një njoftimi për pune si “punonjës për ruajtjen e p
Frikë në SHBA, aktivizohet vullkani që mund të shkatërrojë planetin (FOTO LAJM) Një tërmet prej 4.5 ballë ka rënë dje në parkun kombëtar të Yellowstone në Wyoming të SHBA-ve, përcjell Albeu.com. N