999 rezultate për

planeteve

Lëvizja e këtyre dy planetëve përcakton fatin e dashurisë deri në gusht të 2020 Fillimi i muajit nëntor përkoi me lëvizjen e dy planetëve shumë të rëndësishëm. Marsi u vendos në shenjën e Peshores dhe
Eksperti tmerron njerëzimin: Pas disa ditësh një tërmet gjigand godet Tokën Një tërmet gjigand pritet ta godasë Tokën në ditët e ardhshme, kjo falë radhitjes së planetëve në sistemin tonë solar, k
Teleskopi vihet në kërkim të ekspoplaneteve, synohet jeta larg Tokës A jemi vetëm ne në Univers? NASA do të lëshojë sot teleskopin e saj të ri në kërkim të planeteve me përmasa të ngjashme
Bota brenda një lëpirseje (FOTO-LAJM) Kjo vajzë e vogël arrin të shohë gjithë botën, falë këtyre lëpirëseve që mban në dorë. Një planet në miniaturë duhet thë
Zbulohet planeti me katër diej Një skuadër astronomësh kanë publikuar dje zbulimin e një planeti të ndriçuar nga katër diej të ndryshëm. Orbita e tij p
Ja si u zbulua "Grimca e Zotit" (VIDEO) Pas lajmit për zbulimin e "Grimcës së Zotit", publikohet edhe videoja se si është kryer eksperimenti. Një ekip shkenc