999 rezultate për

planet

Kafshët e egra kanë frikë prej saj, kjo është macja me e guximshme në planet (FOTO LAJM) Njihuni me Syoma, macen e patrembur nga e cila nuk kanë frikë vetëm minjtë pr edhe edhelprat e rrezikshme. Detyra e m
Burrat dhe gratë janë patjetër nga planete të ndryshme! (FOTO LAJM) Burrat dhe gratë janë patjetër nga planete të ndryshme. Dhe pa marrë parasysh sa vite kemi kaluar me njëri-tjetrin,
Pamje të frikshme, UFO-t "luftojnë" me aeroplanët (FOTO LAJM) Disa fotografi të frikshme tregojnë avionët luftarakë amerikanë duke u ndeshur me një UFO në Lincoln County, Nevada.
Hartat e pazakonta që tregojnë botën nga një kënd tjetër (FOTO LAJM) Këtu janë harta të cilat do t'ju bëjnë të shikoni botën krejtësisht ndryshe. Ato mund të përdoren për të gjetur shum
NASA zbulon 95 planete të rinj Pothuajse 95 planetë të rinj në orbitën e disa yjeve jashtë sistemit tonë diellor janë zbuluar nga teleskopi i Keplerit
Edhe kaq vite duhen për tu njohur me alienët Një grup shkencëtarësh të NASA-s pretendon se brenda 20 viteve të ardhshme, do të mund të zbulohet nëse jemi të vetëm ap
Alarmante: Dobësohet fusha magnetike e Tokës, frikë për ndryshimin e poleve (VIDEO) Dramatike janë paralajmërimet e shkencëtarëve rreth fushës magnetike që rrethon Tokën. Është vënë re një zbutje që kr
Sherr në Shtëpinë e Bardhë, Melania anulon planet me Donald Trump (FOTO LAJM) Zonja e Parë Melania Trump nuk do të shoqerojë burrin e saj kur të kryesojë në Alpet zvicerane për mbledhjen vjetore të
Të kalosh në urën më të rrezikshme në planet (VIDEO) Kjo video tregon një kamionçinë të vogël duke kaluar në urën e rrezikshme Kuandinsky në Siberi. Ura e shkatërruar, e
Frika nga spiunazhi detyronë AT&T të anulojë planet me Huawei Ligjvënësit amerikanë po ushtrojnë presion mbi kompaninë më të madhe të telekomunikacionit në botë, AT&T, të shkëputë të
Një tjetër dasmë VIP-ash, aktori i njohur tregon planet për martesë Aktori i njohur Amos Zaharia nuk e ka mbajtur aspak të fshehtë lidhjen me Gigliolën, madje në rrjetet e tyre sociale sho
Një dasmë në Santorini? Stresi tregon planet e tij (FOTO LAJM) “Viti 2018 do jetë viti ynë”. Ishte ky mbishkrimi që Stresi vendosi në foton e parë të shkrepur për 2018 së bashku me të
Mediat italiane zbulojnë planet e Realit, Benzema plus miliona për Icardin Gazzetta dello Sport në edicionin e sotëm thekson se klauzola e lirimit të Icardit prej 110 milionë eurosh nuk është e v
Çereku i tokave të planetit janë më të thata nga rritja e temperaturave Të paktën një e katërta e sipërfaqes së Tokës do të bëhet edhe me e thatë pavarësisht se objektivi për të mbajtur ngrohj
Sa kushton larja e një aeroplani dhe sa herë në vit lahen ata? (FOTO) Edhe aeroplanët ngjashëm me veturat gjatë ulje zbritjeve dhe qëndrimit në tokë pluhurosen dhe duhet pastruar pas një koh
Zhdukja e specieve tregon se planeti tokë po shkon drejt fundit (FOTO) Në fund të çdo viti, ekologu i kafshëve të egra David Steen përpilon një listë të krijesave që ka gjasa të zhduken. L
Panë aeroplan për herë të parë, banorët e ishullit krijuan fe për nder të tij (FOTO LAJM) Një fe që adhuron aeroplanin u krijua nga një grup njerëzish që panë aeroplanin e parë të fluturonte mbi Vanuatun, një i
Rrëfehet Starova për planet e Partizanit në merkato, si dhe flet për sulmuesin Çani Trajneri Sulejman Starova, pas fitores me Vllazninë, foli me bindje se Partizani i pjesës së dytë të sezonit do të jetë
Pse aeroplanët kanë ngjyrë të bardhë? Rrallë herë jemi mësuar të shohim aeroplanë të ngjyrave të tjera, por ngjyra më e përdorur e tyre është e bardha, ashtu
Tirana nga tjetër planet për Pogradecin, fiton 6-0 Yunus Sentamu udhëhoqi Tiranën drejt suksesit të nëntë në 11 javët e para në Grupin B të Kategorisë së Parë. Sulmuesi ng