999 rezultate për

planet

Malet më të larta në planet ndodhen në brendësi të tokës Janë zbuluar malet më të larta të planeti, shkruan Albeu.com Ato ndodhen në brendësi të tokës me një thellësi prej 660
Real Madrid interesohet për mbrojtësin e Chelseat Siç raporton "Don Balon", Real Madrid po shikon mundësitë për të zëvendësuar brazilianin, Marcelo. Madrilenët i kanë
Njihuni me stadiumin më modern në planet (VIDEO) Më 3 shkurt në Atlanta të SHBA-ve do të inagurohet stadiumi madhështor i "Mercedes-Benz", i cili do të mirëpresë një nde
Bien dy planet për hapjen e qeverisë amerikane Në SHBA, dy plane, një i republikanëve dhe një tjetër i demokratëve për t'i dhënë fund mbylljes së pjesshme të qeverisë
Turqia kërcënon Greqinë, fut aeroplanët ushtarakë në zonën e saj Tjetër kërcënim nga Turqia për Greqinë. Ditën e djeshme, avionë turq fluturuan mbi Detin Egje duke shkelur 13 herë hapës
Virgil van Dijk, mbrojtësi më i mirë planet Kur u ble për 78,8 milionë euro nga Liverpooli janarin e kaluar, të gjithë menduan se të kuqtë e tepëruan pas Virgil Van
Spalletti: Asnjë klub në planet nuk ka para për të blerë Shkriniarin Trajneri i Interit, Luciano Spallettit, ka folur pas triumfit në Kupën e Italisë, ndaj Beneventos ku i ka dhënë përgjigj
Fluturimi mbi këtë shtet tani e tutje do t'ju rrezikojë jetën Ministria ruse e mbrojtjes ka propozuar një draft të legjislacionit që do t’ua lejonte forcave ruse rrëzimin e aeroplanë
Kulmi i karrierës dhe planet e së ardhmes, Bogdani: Dua të jem trajner, Shqipëria nuk ka talente Erjon Bogdani ka folur gjerë e gjatë. Ish-sulmuesi i kombëtares, i cili tani ka nisur edhe karrierën si trajner, është k
U tha se Getoari nuk e lë të kthehet në ekran, Luana zbulon planet e Marinës Marina Vjollca ka qenë shumë e komentuar gjatë vitit që lamë pas për faktin se në cilin emision do e shihnim sërish. Por
Në këtë stadium do të luhet finalja e Kupës së Botës në Katar (FOTO LAJM) Më 21 nëntor të vitit 2022 do të nisë Kupa e Botës në Katar. Tashmë është bërë e qartë se cili do të jetë stadiumi i nde
I gjithë planeti u shkund për 20 minuta, por askush nuk ndjeu gjë Më 11 Nëntor, i gjithë planeti u shkund përreth 20 minuta, por asnjë njeri nuk ndjeu asgjë. E ndonëse shkencëtarët j
HOROSKOPI/ Tension në jetën e kësaj shenje, ruhuni nga planet e reja Ky është horoskopi për ditën e premte, 30 nëntor 2018. Dashi Ka shumë mundësi që të përfshiheni në një bashkëpunim
Mbërriti në Mars, roboti tregon çfarë pa në planetin e kuq (VIDEO) Ka bërë bujë, dërgimi i robotit të misionit “InSight” në planetin Mars, i cili duhet thënë se nuk është eksploruar ndonj
NASA bën paralajmërimin, çfarë do të ndodhë ditën e sotme? Ditën e sotme (e hënë, 26 nëntor) një ngjarje e madhe pritet të ndodhë. Anija kozmike InSight do të shkëputet nga Toka p
Dy gjigandët të mëdhenj, gati përballja “vdekjeprurëse” në kafazin e MMA Dy prej njerëzve më gjigantë në planet do të përballen në një prej ndeshjeve më të mëdha të arteve marciale. Anglezi 2.0
HOROSKOPI/ Venusi do jetë në anën tuaj, por ja planeti që do t’ju sfidojë Ky është horoskopi për ditën e diel, 4 nëntor 2018. Dashi Dashuria: Venusi garanton më shumë qetësi në marrëdhënie
Viti 2019, çfarë shkruan gjiganti global i turizmit për Shqipërinë Gjigandi global i turizmit #lonelyplanet njihet për zgjedhjet dhe dëstinacionet më ekzotike që përzgjedhin në të gjithë
HOROSKOPI/ Planetët janë në anën tuaj, këtë shenjë e pret një surprizë e pabesueshme Ky është horoskopi për ditën e diel, 21 tetor 2018. Dashi Ndonjëherë të qenit egoist nuk është keq, sidomos në kët
Planeti Mars do shkatërrojë çdo gjë që keni ndërtuar, Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi Astrologe Meri njofton se planeti Mars do shkaktojë tension, keqkuptime, nerva, mosmarrëveshje dhe mund të shkatërrojë ç