999 rezultate për

planet

Flet Fethullah Gylen: Duan të më përziejnë në planet e tyre të errëta në Turqi Mediat turke janë mbushur ditët e fundit me spekulime mbi një grusht tjetër shtetit të ngjashëm me atë të 15 korrikut, d
Kjo është video spektakolare me dron e "Lonely Planet" për Shqipërinë (VIDEO) Portali i njohur "Lonely Planet" që boton guidat më të famshme në botë për udhëtimet, përmes një video të realizuar në S
"Uber" synon të krijojë taksi fluturuese (Video) Uber surprizoi botën muajin e kaluar kur lajmëroi planet e saj mbi testimin e makinave vetë-drejtuese. Fundjavën e ka
CACS,ora më precize që ekziston tani ndodhet jashtë planetit tonë Pajisja më precize për matjen e kohës është tashmë jashtë planetit tonë dhe po orbitën në Tiangong-2, stacioni hapësinor
NASA/ “Proxima B” ka atmosferë “Proxima B” është quajtur si Toka e dytë, për shkak të ngjashmërive të shumta me planetin tonë. Ky planet i ri i sap
Aktorja 52 vjeçare: Kam fëmijët më të zhurmshëm në planet Aktorja 52-vjeçare Sandra Bullock ka qënë e ftuara e parë e programit të drejtuar nga Harry Connick Jr. Gjatë interv
Natalie Portman sërish shtatzënë Aktorja Natalie Portman është në pritje të fëmijës së saj të dytë me bashkëshortin Benjamin Millepied. Fituesja e çm
Igli Tare zbulon planet te Lacio, ja çfarë i ka kërkuar Simone Inzagit Ndryshe nga një sezon me probleme siç ishte ai që u mbyll për Lacion, drejtuesit e klubit duket se i kanë idetë e qarta
Sulme ajrore në Aleppo, 14 të vdekur dhe 26 të plagosur 14 persona humbën jetën, ndërsa 26 u plagosën si pasojë e sulmeve ajrore të aeroplanëve sirianë dhe rusë në një treg të
Arlind Ajeti "përfiton" nga zënka e dy serbëve Arlind Ajeti do ta nisë sezonin si titullar te Torino dhe shkak për këtë bëhet dëshira për tu larguar e mbrojtësit serb
Zbulohet planeti me kushte për zhvillimin e jetës Astrofizikanët nga Observatori Jugor Evropian (ESO), deri në fund të gushtit do të japin detajet për një eksoplanet të r
Mourinho: Ja pse e largova Januzajn Jose Mourinho është shprehur se ka larguar Adnan Januzajn që të fitojë përvojë. Mesfushori shqiptar, Adnan Januzaj, ë
Megan Fox tashmë nëna e tre fëmijëve, por mbetet një ndër femrat më të bukura në planet Megan Fox dhe Brian Austin Green janë bërë prindër për herë të tretë. Mediat raportojnë që çifti ka sjellë në jetë n
Stefi Prifti rrëfen planet, ja projekti emocionues Stefi Prifti, si rrallë ndonjëherë ka shfrytëzuar intervistat lidhur me projektet e tij muzikore. Ndonëse ai shquhet për
5 të rinjtë që shpresojnë që të bëjnë pjesë në planet e Zidane (FOTO) Real Madridi ka filluar fazën përgatitore në SHBA, ku me vete ka marrë disa lojtarë rinj. Zinedine Zidane ka folur me
Teleskopi "Kepler" zbulon dy planete në të cilët mund të ketë jetë Teleskopi i NASA-s "Kepler" sapo zbuloi dy planete në të cilët mund të ketë jetë. Një skuadër ndërkombëtare e NASA-s
Zbulohen planet që thurte Michael Jackson, martesë me një 12 vjeçare Çdo ditë e më shumë mediat e huaja i kthehen lajmeve për Michael Jackson, e ndërsa vajza e tij nuk qëndron asjëherë në h
Mesiç: Ja planet e Millosheviç për Maqedoninë Ish kryetari i Kroacisë dhe mik i fortë i popullit shqiptar Stjepan Mesiç ka rrëfyer bisedat me diktatorin Sllobodan Mil
“Messi dhe Ronaldo janë nga planeti tjetër” Legjenda e Real Madridit, Raul Gonzalez, ka thënë se superyjet e Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo janë nga planeti tjetër
NASA zbulon një planet me tri yje Administrata e Hapësirës dhe Aeronautikës (NASA) së fundmi ka zbuluar një planet me tri yje që në masë është katër herë