999 rezultate për

planet

Obama ikën pas zgjedhjeve, mos ka ndër mend të ikë edhe nga planeti? Presidenti i SHBA-ve Barak Obama do të largohet nga Shtëpia e Bardhë pas zgjedhjeve presidenciale që do të mbahen në nën
234 planete i dërgojnë sinjale tokës, alienët po na kontaktojnë! Dy astronauntë kanë deklaruar se toka mund të ketë marrë qindra sinjale nga inteligjenca jashtëtokësore. Sipas tyre
Dështon “ExoMars”, sonda përplaset me 300 km/h në planetin e kuq Dy ditë pas humbjes së sinjalit të “Schiaperelli” NASA ka konfirmuar zyrtarisht dështimin e misionit “ExoMars”. Qendr
Agjencia Hapësinore Europiane dështon në uljen e sondës në planetin Mars Agjencia Hapësinore Europiane (ESA) priste që të zbriste sondën evropianë në planetin Mars por akoma nuk dihet asgjë mb
Shkencëtarët humbin kontaktet me sondën “Schiaperelli” të dërguar në planetin e kuq Shkencëtarët vazhdojnë të jenë të pasigurt nëse sonda “Schiaperelli” ka arritur sigurt në planetin Mars, apo është shkat
Sonda "ExoMars" mbërrin në planetin e kuq në kërkim të gjurmëve të jetës Agjencia evropiane ehapsirës në bashkëpunim me agjencinë italiane kanë nisur drejt planetit Mars sondën ExoMars. Ope
Klinton apo Trump? "Më mirë një meteor që të shkatërrojë planetin" Rinia amerikane është aq e pakënaqur me kandidatët në këto zgjedhje presidenciale, sa shumica prej tyre kanë thënë se do
Kremlini mohon planet për një KGB të re Ish-shërbimi sekret sovjetik, KGB, nuk do të rikthehet në Rusi, tha sot ish-shefi i stafit të Kremlinit, Sergei Ivanov n
“Bujqësi në Mars”, tashmë orizi patatja dhe gruri do të kultivohen në planetin e kuq Kultivimi i orizit, sojës, patateve dhe grurit do të ushqejnë kolonizuesit e parë të Marsit. Këto bimë janë zgjedhur
Zbulohet një planet xhuxh në sistemin tonë diellor Është zbuluar një tjetër planet xhuxh në sistemin tonë diellor, ky planet gjendet përtej orbitës së plutonit dhe besohet
Marihuana po ndikon negativisht në të ardhmen e planetit Marihuana është një ndër bimët që thith më shumë energji në Planet dhe nga studimet e fundit po shihet si një rrezik pë
Proxima B, "toka e dytë" në univers ka oqeane dhe atmosferë Proxima B, i emërtuar ndryshe si "Toka e dytë", sipas një studimi nga një ekip astrofizikanëve mund të jetë një planet o
Rikthehet Lufta e Ftohtë, dy bombardues rus trembin Europën Dy aeroplanë bombardues rus janë kapur "mat" në qiellin europian. "BBC" shkruan se ata fluturonin nga drejtimi i Norv
Shkencëtarët/ Sfidat në lidhje me jetesën në Mars Udhëtimi drejt planetit të kuq tashmë është një projekt mbi të cilin po punohet me shumë përkushtim. Por sipas shkenc
Flet Fethullah Gylen: Duan të më përziejnë në planet e tyre të errëta në Turqi Mediat turke janë mbushur ditët e fundit me spekulime mbi një grusht tjetër shtetit të ngjashëm me atë të 15 korrikut, d
Kjo është video spektakolare me dron e "Lonely Planet" për Shqipërinë (VIDEO) Portali i njohur "Lonely Planet" që boton guidat më të famshme në botë për udhëtimet, përmes një video të realizuar në S
"Uber" synon të krijojë taksi fluturuese (Video) Uber surprizoi botën muajin e kaluar kur lajmëroi planet e saj mbi testimin e makinave vetë-drejtuese. Fundjavën e ka
CACS,ora më precize që ekziston tani ndodhet jashtë planetit tonë Pajisja më precize për matjen e kohës është tashmë jashtë planetit tonë dhe po orbitën në Tiangong-2, stacioni hapësinor
NASA/ “Proxima B” ka atmosferë “Proxima B” është quajtur si Toka e dytë, për shkak të ngjashmërive të shumta me planetin tonë. Ky planet i ri i sap
Aktorja 52 vjeçare: Kam fëmijët më të zhurmshëm në planet Aktorja 52-vjeçare Sandra Bullock ka qënë e ftuara e parë e programit të drejtuar nga Harry Connick Jr. Gjatë interv