999 rezultate për

planet

10 ushqimet më të shëndetshme në planet Në këtë artikull do t’ju njohim me 10 ushqimet më të shëndetshme në planet. Të konsideruara të tilla falë vlerave të
Njihuni me paganët më të vjetër në planet (VIDEO) Shumë prej tyre kanë përqafuar ortodoksizmin rus, por po aq i kanë rezistuar dhe kanë ruajtur ende paganizmin e tyre.
Planet për Ballkanin / Federalizim e më pas bashkim i Maqedonisë perendimore me Shqipërinë Ish-diplomati britanik Timoti Less, në shkrimin e tij të fundit hapur flet mbi atë që kanë sugjeruar ndërkombëtarët lidh
A po largohet Bregu nga politika? Ja planet e saj për shtatorin Majlinda Bregut i përfundon mandati verën e vitit të ardhshëm, por raportet e deritanishme me kreun e PD-së si edhe qend
Britney Spears me një të dashur model? Zërat e fundit thonë se Britney Spears ka nisur të shoqërohet me modelin simpatik Sam Asghari. Thashethemet për një lidh
Fjolla Morina: Të dashurin e kam xheloz. Planet për martesë....(FOTO LAJM) Këngëtarja seksi nga Kosova, Fjolla Morina, prej javësh ka marrë vëmëndjen e publikut teksa ka performuar në "Dance with
Renzi rrezikon të humbasë “bastin” me referendumin Shpresat e kryeministrit italian, Mateo Renzi, për të fituar referendumin për reformat kushtetuese po pakësohen shpejt,
Vijnë pamjet e para nga sonda “TGO” e dërguar në Mars (FOTO LAJM) Sateliti i ri i Europës dhe Rusisë në Mars ka dërguar imazhet e para të planetit. Sonda e quajtur TGO mbërriti në Mar
Mërgim Mavraj zbulon planet e së ardhmes Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe Kolnit, Mërgim Mavraj tregon planet e së ardhmes. Në një prononcim për “express
Zbulohen planet sekrete/ Britania do t’i shpallte luftë Rusisë Hetimi mbi planet e epokës së Luftës së Dytë Botërore tregon se Britania ishte e kujdesur për të planifikuar një luftë t
Si nisi karriera dhe cilat ishin planet e Ergi Dinit (FOTO LAJM) Artisti i ri Ergi Dini, i cilësuar si një nga zërat më të fuqishëm shqiptarë, kishte nisur që i vogël të merrej me këngë
Zbulohen planet sekrete / Britania do fillonte luftën kundër Rusisë Britania kishte planifikuar të fillonte luftën kundër Rusisë, gjatë epokës së Luftës së Dytë Botërore, edhe pse të dy ve
Xhensila Myrtezaj tregon detaje për dasmën: Sot provova fustanin e bardhë Këngëtarja, Xhensila Myrtezaj ishte e ftuar sot në studion e Rudina Magjistarit. Artistja fillimisht deklaroi se kjo
Flet njeriu më inteligjent i planetit: Ja e vërteta e Donald Trumpit Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump
Ja cilat janë vendet më të frikshme në planet (FOTO LAJM) Pas një Halloween-i të “frikshëm” është e domosdoshme të dimë dhe vendet më të frikshme nëpër botë. Në listën më posh
Kënga më “ngjitese” në planet, rekorde shikueshmërie (VIDEO) Ndoshta është kënga më e pakuptimtë në botë por padyshim që është kënga më ngjitëse që mund të keni dëgjuar. Ajo ësht
Trump harton planet për afrikano-amerikanët: "Dua ti ndihmoj" Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, propozoi një sërë masash për të ndihmuar ekonomikisht afri
Aeroplanët ushtarakë rusë vrasin fëmijët e një shkollë siriane Bombardimet ruse që goditën qytetin Idlib në veriperëndim të Sirisë, kanë lënë të paktën 26 persona të vrarë, përfshirë
"Rusia mund të rrëzojë aeroplanët amerikanë" Drejtori i Zbulimit Nacional i SHBA-së, James Clapper, ka deklaruar se nuk mund të përjashtohet mundësia që Rusia të rrë
Stephen Hawking: Mos kontaktoni me Alienët, për ta mund të jemi thjesht "bakterje" Fizikanti dhe kozmologu Stephen Hawking, edhe një herë ka paralajmëruar për rreziqet që lidhen me jetën jashtëtokësore d