999 rezultate për

planet

Aeroplanët gjermanë nuk do të marrim pjesë në sulmet amerikane në Siri Aeroplanët gjermanë nuk do të asistojnë më asnjë sulm amerikan në Siri, kështu deklaroi sot ministrja gjermane e Mbrojtj
Kina me një superqytet të ri për t'iu shmangur ndotjes Një rajon deri tani i panjohur, pranë kryeqytetit kinez të mbytur nga smogu, është bërë objektivi i blerësve të shtëpive
Njeriu më i zgjuar në planet jep alarmin: Miliona njerëz po vdesin (VIDEO) Konsumimi i tepruar dhe letargjia janë dy nga "sëmundjet" të cilat po bëhen shkak për një disfunksionim të aktivitetit n
Dëmtimi i rëndë i Pjacës i prish planet Juves, ja objektivat e rinj në merkato (FOTO) Dëmtimi i rëndë që pësoi Marko në miqësoren Estoni-Kroaci ka vënë në lëvizje Juventusin. Bardhezinjtë kanë hedhur sytë n
Mal i Zi ka prova për përfshirjen e rusëve në planet terroriste Në procesin gjyqësor ndaj të akuzuarve për përgatitjen e sulmeve terroriste në Malin e Zi, po dalin në pah shumë fakte q
Këta janë aeroplanët më të mirë luftarakë të shekullit 21 (FOTO LAJM) Që nga vitet ’40 të shekullit të kaluar, aviacioni ushtarak ka arritur të prodhojë katër gjenerata të aeroplanëve lufta
Aktorët më tërheqës në planet, nuk do ta besoni si dukeshin në rini (FOTO LAJM) Ata janë aktorët më të pëlqyer në historinë e Hollywoodit modern dhe nga revistat prestigjoze ndërkombëtare janë përzgje
FSK-ja do ketë kompleksin e saj në Istog, ja planet Ushtria e Kosovës do të ketë në dispozicion një kompleks ndërtesash që shtrihen në një sipërfaqe prej mbi 16 hektarësh n
Ja ku ndodhen 23.574 kokat bërthamore që rrezikojnë planetin Tokë (FOTO LAJM) Planeti Tokë rrezikohet nga armët më të fuqishme bërthamore të ndërtuara nga vetë dora e njeriut. Por, cilat shtete
“Di më shumë se ju”, ja dy planet e trajnierit të PSG-së që dështuan Mënyra si rrodhën ngjarjet në “Camp Nou” ka shtyrë shumë media të zbardhin planin që kishte në mendje Unai Emeri. Tra
Ushtria e Kinës mund ta shkatërrojë planetin Tokë në vetëm 24 orë (FOTO LAJM) Ushtria e Kinës mund të shkatërrojë planetin Tokë brenda 24-orëve, sidomos tani që qeveria kineze ka njoftuar se këtë vi
Ja plani i NASA-s për planetin Mars Duket se NASA po planifikon të krijojë një fushë magnetike artificiale në orbitë mes Marsit dhe Diellit, e cila do ta v
A e dini se përse sot fluturimet zgjasin më shumë në kohë se sa para 50 vitesh? Aeroplanët fluturojnë më ngadalë sot se sa në të kaluarën, duke bërë që për një kohë më të gjatë ju të mbërrini në desti
NASA tregon si duken planetët ku mund të zhvendoset njerëzimi (FOTO LAJM) Gjatë mbrëmjes së djeshme NASA njoftoi zbulimin e saj më të ri, një sistem diellor vetëm 39 vite dritë larg nga i yni, n
Zbulohet Zelandia, kontinenti i tetë i planetit tonë (FOTO & VIDEO) Fëmijët në shkollë mësojnë se toka ka shtatë kontinente: Afrika, Azia, Antarktida, Australia, Evropa, Amerika Veriore dh
CIA: Ja planet për ndërtimin e Shkupit në vitin 1949 CIA ka zbuluar gjithësej 12 milion dokumente sekrete mes të cilave dhe disa kanë të bëjnë me Maqedoninë dhe ish Jugollsa
Mourinho mërzit tifozët, zbulon planet e merkatos së verës (VIDEO) Jose Mourinho në konferencën e radhës për shtyp është shprehur se merkato e verës së ardhshme nuk pritet të sjellë asnjë
“Horn” një nga vendet më të pasura gjeologjike që duket sikur vjen nga ndonjë planet tjetër (FOTO LAJM) “Horn” në Afrikë është një ndër vendet me pasuritë gjeologjike më të mëdha në botë. Temperatura është shumë më e nxe
"Pas betimit të Trump, ja si të largoheni nga planeti Tokë" Pas betimit të presidentit të 45-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gazeta britanike “The Independen
PLANET / Pse e armatosi Rusia Serbinë 1 muaj para tensioneve me Kosovën? (FOTO LAJM) Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, muajin e kaluar nënshkroi një marrëveshje me Rusinë për të marrë prej saj gjas