999 rezultate për

plakjes

10 ushqimet që parandalojnë plakjen e lëkurës Këto ditë, njerëzit harxhojnë shuma të majme lekësh në operacionet kozmetike për të pasur një trup apo fytyrë të përkry
A ndikon dhimbja e kokës tek përshpejtimi i plakjes së trurit? Plakja e trurit është kthyer në kryefjalën e shqetësimeve mbarë botërore prej disa vitesh tashmë. Sipas të dhënave nga I
Lamtumirë pleqëri, ilaçi kundër plakjes që çuditi shkenctarët Shkencëtarët që realizuan studimin, u çuditën edhe vetë nga rezultati i tij Studimi tregon se ekspertët jo vetëm mund
Zbulohet ilaçi kundër plakjes Një studim i ri tregoi aksidentalisht se shkencëtaret janë në gjendje jo vetëm ta ngadalësojnë procesin e plakjes, por e
Një kokër hudhër esëll në mëngjes dhe thuaj "lamtumirë" plakjesi Hudhra është një përbërës i thjeshtë me përfitime të pabesueshme shëndetësore. Ajo përdoret gjerësisht në mjekësinë trad
Mrekullia e "Trendit të plakjes", gjendet femija i rrëmbyer 18 vite më parë (FOTO LAJM) "FaceApp" ose ‘Trendi i plakjes’ ka pushtuar botën ditët e fundit. Ndërkohë, ky program u shoqërua me mjaft bujë, teksa
Jo të gjithë e provuan, sfida e plakjes acaron keq moderatoren shqiptare (FOTO LAJM) Prej disa ditësh rrjetet sociale janë pushtuar nga imazhe të modifikuar me filtrat e aplikacionit “FaceApp”. Po ashtu ed
Po "çmend" fëmijë e të rritur, si qëndron e vërteta e aplikacionit të plakjes Gjatë 24 orëve të fundit, pjesa më e madhe prej nesh tentuam të modifikonim fotot për të parë se si do të dukeshim pas d
Me këto dy përbërës kaq të thjeshtë thoini lamtumirë plakjes Ne të gjithë dëshirojmë të dukemi gjithnjë të rinj. Nga dëshira për të arritur këtë shpenzojmë kaq shumë para, por kjo ë
Lëkura ka nevojë për mbrojtje, si të veproni pas kësaj moshe ëse jeni pranë moshës 40 vjeç duhet me patjetër të filloni kujdesin ndaj lëkurës suaj. Disa këshilla vijnë më poshtë:
Shqipëria drejt plakjes, çfarë po ndodh me vendin tonë Shqipëria po plaket me një ritëm të shpejtë. Ndonëse në fillim të viteve ’90 kishim popullsinë më të re në rajon edhe në
Jo vetëm shenjë e plakjes! Ja çfarë paralajmërojnë rrudhat e shumta në ballë Njerëzit me rrudha të theksueshme në ballë mund të jenë më të rrezikuar nga sëmundjet kardiovaskulare, sugjeron një stud
5 ushqimet me efektive kundër plakjes Kush nuk do të donte të qëndronte e ri përgjithmonë? Ritmet e kohës, mjerisht, nuk mund të ndalen, por, duke ndjekur rre
Këto janë shenjat që tregojnë se po plakeni Nga studimet e shumta të shkencëtarëve ka rezultuar se shkalla e plakjes në të cilën ju jeni, varet kryesisht nga faktor
5 ushqime me efekte kundër plakjes Kush nuk do të donte të qëndronte e ri përgjithmonë? Ritmet e kohës, mjerisht, nuk mund të ndalen, por, duke ndjekur rre
Si të dukeni e re dhe e bukur përkundër moshës Derisa vitet kalojnë, rrudhat në fytyrë bëhen edhe më prezente dhe shqetësimet tuaja janë edhe më të mëdha. Ky proces
Aktorja më e bukur në botë përballë plakjes: I di të metat e mia! Aktorja e konsideruar si femra më e bukur në botë, Angelina Jolie, ka folur për plakjen, gjë të cilin nuk e shikon si sh
Këto ushqime parandalojnë plakjen Ushqimi i shëndetshëm është një nga faktorët kryesor për jetë të gjatë. Por, janë disa ushqime që përpos që janë të mira
Maska që parandalon plakjen e duarve Është i pashmangshëm procesi i plakjes, dhe për të gjithë vjen dikur, herët ose vonë. Shenjat e para të plakjes vëreh
Kremrat me fruta e perime, magjike për fytyrën tuaj! Frutat e lëngshme dhe perimet plot aromë janë përbërësit që përdoren gjerësisht në produktet e reja kozmetike për rigjen