999 rezultate për

pjesshme

Conte firmos dekretin, nesër hyn në fuqi mbyllja e pjesshme në Itali Kryeministri Giuseppse Conte nënshkroi dekretin e ri me masat kufizuese, që do të hy në fuqi nga nesër, me qëllimin për
Drejt një izolimi të dytë?! Ky shtet mbyll baret dhe restorantet Katalonja ka vendosur mbylljen e bareve dhe restoranteve për 15 ditë. Verilindja e Spanjës duke nisur nga e enjtja do
Lezha bëhet gati për hapjen e pjesshme të sezonit veror (VIDEO) Edhe pse Shqipëri ka ende vatra të kuqe si pasojë e shpërthimit të pandemisë, tashmë kanë filluar përgatitjet për hapjen
Freedom House: Maqedonia e Veriut, demokraci e pjesshme nga 59 në 63 falë zgjedhjeve presidenciale, përmirësimit të gjendjes së medias dhe situatës së sigurisë. Megjithatë a
Arrihet marrëveshja, hapet qeveria amerikane Senati amerikan do të votojë të enjten për dy projektligje që do të sillnin fundin e menjëhershëm të mbylljes së pjesshm
Fillon mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane Në orët e para të ditës së sotme filloi mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane, pasi u bllokua në Senat projektligji pë
Moti për në fundjavë Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesshme të cilat më të theksuara do të jenë në orët e mes
Emocionet kalojnë nga hunda! Ekziston një lidhje e ngushtë mes perceptimit të erërave dhe emocioneve, që vjen për shkak të një mbivendosje të pjesshm
Nesër rikthehet dielli në Kosovë Edhe sot do të vazhdojë të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, me erë, me mundësi edhe për riga lokale shiu.
Basha: Deputetët të jenë të gatshëm në çdo moment Bëhet me dije se Basha është treguar i prerë me deputetët duke folur për disiplinë dhe përgjegjesitë e deputetëve në mb
Mësoni a do të ketë nesër shi në Kosovë Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesshme të cilat më të theksuara pritet të jenë në pjesën
Makina shkrumbohet në autostradë, mori flakë duke ecur Në autostradën Vlorë-Fier, pranë Novoselës ka marrë flakë në ecje e sipër automjeti tip “Citroen” me targë AA 991 LF, në
Zgjedhjet e Kavajës mbahen në të njëjtën ditë me zgjedhjet e përgjithshme Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ka konkluduar edhe për datën e zgjedhjeve të pjesshme që do të mbahen në Kavajë pasi u
Procesi i çregjistrimit të automjeteve, ja procedurat që duhet të ndiqni Ka nisur procesi i çregjistrimit, ose pagesës së pjesshme të detyrimeve për automjetet në vend. Drejtoria e Shërbimit
E PAPRITUR/ Rama ndryshon qëndrim, thirrje PD-së: Eja dialogojmë për…(VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama, përmes komunikimit javor në “Facebook” i bëri thirrje PD-së që të rishikojë vendimin e
Kolonjë/ Mbyllet votimi, pjesëmarrja 52% Sapo ka përfunduar procesi i votimit në Kolonjë për zgjedhjet e pjesshme për kryetar Bashkie. Sipas të dhënave të KZA
“Falja e pjesshme po pengon punën e PSP-së” Vendimi i Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, për të tërhequr pjesërisht vendimin për falje, ka ndërlikuar në punë
Jordanovski: Tërheqja e pjesshme e vendimit për falje ishte kundërthënëse Presidenti i Maqedonisë e humbi shansin e fundit që së paku të mundej të gjendej ndonjë fjalë e mirë për të në ndonjë pe
Amerikanët ultimatum Ivanovit: Tërhiqe krejt faljen Ambasada amerikane ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov, pasi ky i fundit dje në një kon
Heritage: Maqedonia është vend me liri ekonomike të pjesshme Maqedonia mbetet në kategorinë e vendeve me ekonomi mesatarisht të lira dhe renditet në vendin e 47 nga 166 vende të ren