999 rezultate për

pjesetareve

Del raporti i qeverisë, si e pranojnë dështimin në Veri Qeveria e Kosovës i ka dorëzuar Kuvendit të Kosovës një raport mbi arritjet dhe sfidat në zbatimin e marrëveshjeve të Br
Pjesëtarëve serbë që lanë FSK'në u ndalet rroga 40 pjesëtarëve serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës që kërkuan demilitarizimin e tyre, u është ndalur rroga. Kjo, p
Irritohet Haradinaj: Dikush po kryen krime ndaj qytetarëve të Kosovë Mëngjesin e sotëm është zhvilluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Mbledhje kjo e thirrur nga kryeministri i
FSK e shqetësuar për sulmet ndaj pjestarëve në Veri Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka reaguar ndaj sulmeve të pjesëtarëve të FSK-së të komunitetit serb në Veri.
Emigracioni ndikon në FSK, japin dorëheqje 300 ushtarë 302 pjestarë të Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK) kanë hequr dorë nga puna e tyre që nga viti 2009, kur u formua ajo.
Analisti kosovar kërkon të dënimin e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës Njohësi i çështjeve politike në vend Fadil Lepaja, ka bërë thirrje që të hetohet intervenimi i Policisë së Kosovës në Ve
Delawie dënon kërcënimin e pjesëtarëve serbë të FSK’së Ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka dënuar kërcënimet ndaj disa pjesëtarëve serbë të FSK’së në Zubin Potok, të cilëve
Thaçi nuk heq dorë nga premtimet, jep datë për ushtrinë Presidenti i vendit Hashim Thaçi në fjalimin e tij vjetor para deputetëve të Kuvendit të Kosovës , ka thënë se prioritet
"27 prilli", fletarrest ndërkombëtar për 5 persona Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga Prokuroria Publike që të lëshohet arrest ndërkombëtarë për 5 personat që
Presidenti pret ftesën e kuvendit për të mbajtur fjalim Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje ka mbajtur një fjalim të gjatë para pjesëtarëve të FSK-së. Zyra për Informim e P
Thaçi: Sulmi ndaj pjesëtarëve të FSK-së në veri i papranueshëm Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashper sulmet në shtëpitë e dy pjesëtarëve serbë të Forcës së Sigurisë së
Sulmohen me bombë shtëpitë e pjesëtarëve të FSK-së, reagon Haradinaj Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e dënon sulmin me mjete shpërthyese mbi shtëpitë e dy pjesëtarëv
“Kumanova”, momenti kur polici maqedonas shan nga nëna të arrestuarin shqiptar (VIDEO) Një video nga aksioni policor në Kumanovë që po qarkullon në rrjetet sociale sjell edhe një moment skandaloz nga ngjarja
"Jakë Bardhët" britanikë vijnë në Kosovë, interesohen për ushtrinë Komandanti i FSK-së, gjeneral Rrahman Rama, priti një delegacion të Lordëve nga Britania e Madhe. Me këtë rast, Lord
Pamje nga 9 maji në Lagjen e Trimave: Polici maqedonas e shan nga nëna shqiptarin e arrestuar (VIDEO) Pamje nga aksioni policor në Kumanovë që është publikuar në “YouTube”, sjell edhe një moment skandaloz. Gjatë arresti
Togeri shqiptar që po mahnit me rezultatet ushtrinë e Maqedonisë Përfaqësuesit shqiptarë të Armatës së Maqedonisë janë të përkushtuar dhe i kryejnë me përgjegjësi të plotë detyrat e par
Ja emrat e 157 ish-pjesëtarëve të UÇK-së në Interpol (LISTA) Serbia ka lëshuar rreth 170 fletarreste përmes Interpolit për ish-pjesëtarët e UÇK-së. Lideri i AAK-së Ramush Haradi
ISIS po trafikon organet e pjesëtareve të tij "Daly Mail" ka publikuar raporte të tjera shokuese, se si organizata terroriste e shtetit të vetëshpallur islamik ISIS,
Avokati: Ka prova për likuidimin e 4 pjesëtarëve të "Grupit të Kumanovës" (VIDEO) Avokati i "Grupit të Kumanovës", Naser Raufi, thotë se, ka prova që dëshmojnë likuidimin e disa prej prestarëve të Grupi
Një parti politike u ka ofruar para pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës Një subjekt politik në Maqedoni u ka ofruar para disa pjesëtarëve të arrestuar të Grupit të Kumanovës, duke kërkuar prej