999 rezultate për

pjeserisht

Rreziku nga lentet, futbollisti humb pjesërisht shikimin (FOTO LAJM) Lentet janë shumë të rrezikshme nëse nuk i përdorni në mënyrën e duhur! Këtë e vërteton një futbollist amator, i cili ka
Tirana 2 ditë pa energji elektrike,mësoni zonat dhe oraret OSHE njofton të gjithë abontentët që banojnë në Tiranë se në disa zona të kryeqytetit duke filluar nga data 27 Maj deri
Punime në rrjet, këto zona të Tiranë do mbeten 6 orë pa energji elektrike OSHEE njofton abonentët se gjatë ditës së sotme, disa zona në kryeqytet do të jenë pa energji elektrike nga ora 09:00-15
E FUNDIT/ Shkrumbohet makina në Durrës, policia jep detajet e para Më datë 12.03.2019, rreth orës 20:00, në lagjen Nr 4 Durrës, automjeti në pronësi të shtetasit Sh.B., 32 vjeç, është dje
Disa zona të Tiranës nuk do kenë drita sot Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton se gjatë ditës së sotme do të ketë kufizim të energjisë el
Shkrumbohet një makinë në Elbasan, dyshimet e para të policisë Një automjet është përfshirë nga flakët në qytetin e Elbasanit mbrëmjen e djeshme. Policia bën me dije se makina ësh
Tërmeti lëkund Shqipërinë! Ja ku ishte epiqendra Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës europiane sizmiologjike. Lëkundjet janë n
Bëhuni gati nëse keni këto profesione, Zvicra në kërkim të fuqisë punëtore Në kohën e dixhitalizimit dhe ndryshimit teknologjik, Zvicra po përballet me mungesën e inxhinierëve edhe specialistëve
Bëni kujdes, këto zona në Tiranë sot nuk kanë energji OSHEE ka njoftuar sot se shumë zona të Tiranës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, duke nisur që nga ora 09:00 e
Mësoni kur rikthehen reshjet në Kosovë Nga mesi i javës sërish shtrëngata me shi. Ndërsa më poshtë gjeni shkurtimisht parashikimin e motit për ditët në vijim.
Si do të jetë moti deri në fund të muajit Deri në fund të muajit do të jetë mot i ngrohtë dhe me reshje lokale shiu. Temperaturat mbesin edhe më tutje mbi vler
Raporti për mediat në Kosovë, gazetarët janë pjesërisht të lirë Mediat në Kosovë vazhdojnë të jenë të ndikuara nga politika dhe gazetarët janë plotësisht të lirë që ta ushtrojnë profes
Shkrumbohet qëllimisht një makinë në Vlorë Një makine në Vlorë i është vënë flaka qëllimisht. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme ku makina në pronësi të një 27-v
28 vite nga ribashkimi, fshati gjerman ende është i ndarë (FOTO LAJM) Gati 30 vjet pas rënies së Murit të Berlinit, një vend në Gjermani është ende i ndarë përgjatë kufirit. Mödlareuth pë
Reshje rekord dëbore në Pukë, arrin në dy metra lartësi Ulja e temperaturave ka sjellë reshje të dendura dëbore në zona të ndryshme të vendit. Reshjet e dendura të dëborës g
Kapet me heroinë, arrestohet 37 vjeçari në Kakavijë Policia e kufitare në Kakavijë ka arrestuar një 37 vjeçar pasi është kapur me 1.5 kg të fshehur poshtë rrobave ndërsa 0.
Pamje rrënqethëse, gjenocidi i harruar i grekëve ndaj familjeve çame (FOTO LAJM) Genocid është çdo akt që bëhet me qëllim për të shkatërruar plotësisht ose pjesërisht grupe kombëtare, etnike, ra
Pesë vjet pas shitjes, publikohet pjesërisht kontrata për shitjen e KEDS-it Ministria e Zhvillimit Ekonomik ka bërë publike kontratën me investitorin “Limak-Çalik”, pesë vjet nga shitja e kompanis
RAPORTI/ Qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës pjesërisht të nënshtruar Demokracia është “nën sulme dhe po tkurret” në gjithë botën; Shtetet e Bashkuara kanë hequr dorë nga roli tradicional si
Drejtorit në Vlorë i shkrumbojnë makinën ditën e Vitit të Ri Një makinë në pronësi të Drejtorit të Shërbimit të Provës Vlorë i është vënë flaka ndërkohë që kanë qënë e parkuar.