999 rezultate për

pjesemarrje

Thaçi dhe ish-krerët e UÇK-së dalin nesër para Speciales Gjykata Speciale ka bërë të ditur se seanca e ardhshme ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi,
Zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë, me pjesëmarrjen më të lartë në 4 zgjedhjet e fundit Zgjedhjet e sotme për Kuvendin e Kosovës kanë shënuar daljen më masive të qytetarëve në katër palë zgjedhjet e fundit pa
Vesa Luma kthehet pas në kohë dhe kujton me mall pjesëmarrjen tek "Ethet e së premtes" (VIDEO) Këngëtarja Vesa Luma është një ndër emrat më të njohur e më të dashur të muzikës për popullin shqiptar, e cila numëron h
Samiti i Sofjes: Rama konfirmon pjesëmarrjen, Kosova dhe Serbia përfshihen në Tregun e Përbashkët Rajonal Sot do të mbahet Samiti i Sofjes, i cili do të mbledhë krerët e Rajonit dhe drejtuesit e vendeve kryesore të BE-së, për
Pjesëmarrje rekord në zgjedhjet e SHBA-së, më e larta që prej vitit 1900 Eedhe pse jemi në mes të pandemisë, kjo gjë nuk ka stopuar qytetarët e Shtetetve të Bashkuara të votojnë. Pjesëmarrja
I propozuan pjesëmarrjen në Sanremo, Adelina Ismaili tregon pse refuzoi (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare Adelina Ismaili ka zbuluar për publikun një detaj nga fillimet e karrierës së saj muzikore
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se do të marrë pjesë në takimin e radhës së liderëve ballkanik për të ashtuquajt
Kërkesa e Haradinajt për pjesëmarrje në dialog, vetëm për konsum elektoral dhe rritje të pazareve politike Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj si duket do t’i tërheqë nga de
Rama konfirmon pjesëmarrjen, nesër takim me Metën Kryeministri Edi Rama konfirmon pjesëmarrjen për të marrë pjesë në takimin e thirrur nga Presidenti Meta, ku do të flite
Vazhdojnë zgjedhjet në Mal të Zi, deri në orën 18:00 morën pjesë 70.5% e votuesve Një numër i lartë malazezësh kanë marrë pjesë sot në zgjedhjet parlamentare. Teksa ka mbetur vetëm një orë nga mbyllj
Shënohet pjesëmarrje e lartë, si po shkojnë zgjedhjet në Mal të Zi Deri në ora 17 në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi kanë votuar 68,4 % të votuesve. Sipas rajoneve, të dhënat e cem
Zgjedhjet 2020, njësia zgjedhore 6 ka pjesëmarrje më të ulët të votuesve Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) i ka përditësuar shifrat e daljes së qytetarëve në votim për zgjedhjet e parakoh
"Rrëzimi i Ramës fillon këtu", Xhaferaj: Durrësi ka thënë boll! Mijëra demokratë durrsakë morën pjesë në takimin e djeshëm të Lulzim Bashës në këtë qytet duke shprehur kështu pakënaqës
"Pak dramë nga 2007", Anjeza Shahini e kujton kështu pjesëmarrjen në Kënga Magjike (VIDEO) Këngëtarja e njohur, Anjeza Shahini duket se është kthyer pas në kohë duke u bërë jo pak nostalgjike me postimin e fundi
Grenell s’e përjashton pjesëmarrjen e Rusisë në dialog, nuk merret me akuzat e Kurtit ndaj tij Përfshirja e Rusisë në dialogun mes Kosovës e Serbisë, tanimë është një ide e shprehur haptaz nga Moska zyrtare, dhe e c
Ramiz Lladrovci pret Ali Ahmetin: Drejt fitoreve të reja Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci sonte ka pasur takim pas pjesëmarrjes në shënimin e “Epopesë së UÇK-së”
"Meritoni mirënjohje", Meta i përgjigjet aktorit shqiptar pasi konfirmoi pjesëmarrjen me 2 mars Aktori i njohur Neritan Licaj në një postim në rrjetin social Facebook të Presidentit Meta, ka konfirmuar pjesëmarrjen n
REKORD/ Liverpooli siguron Championsin 3 muaj para fundit të kampionatit I cilësuar si kampionati më i bukur në botë, ai anglez, ndryshe nga sa ishim mësuar në sezonet e kaluara ku gjithcka nda
"Pjesëmarrje masive në zgjedhje", Meta mesazh për shqiptarët e Preshevës Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka bërë thirrje shqiptarëvetë Luginës së Preshevës të marrin pjesë masivisht në zgje
Dy emra të tjerë në listën e "zezë" të OFL-së, efektivja misterioze nxjerr të akuzuarit për trafiqe Efektivja e OFL-së ka dalë sërish në një konferencë ku ka nxjerrë dy emra të tjerë të botës së krimit. Ditën e sotme