999 rezultate për

pjesemarres

EURO 2021 nuk ka më dilema, si janë grupuar 24 kombëtaret (FOTO LAJM) Dje u plotësuan të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në Kampionatin Europian. Maqedonia mori fitore historike ndaj Gjeorgjisë
Shpallet lista e këngëve pjesëmarrëse në Festivalit e 59 të Këngës në RTSH Edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, hyn në një fazë më konkrete, pasi komisioni për
Rikthehet "Kënga Magjike", zbulohet data dhe pjesëmarrësja e parë (FOTO LAJM) Në postimet e fundit në ‘Instastory’, këngëtarja e njohur, Orgesa Zaimi ka treguar se do të jetë edhe këtë vit pjesëmarr
LISTA/ Reja fton 5 debutues, i tregon "vendin" pjesemarrësve ne martesën e Roshit (FOTO LAJM) 29 futbollistë ka thirrur trajneri i Shqipërisë Edoardo Reja për ndeshjet e kombëtares kuqezi në muajin në tetor. Ashtu
Zbulohen 32 skuadrat pjesëmarrëse në Champions, ja kur hidhet shorti i fazës së grupeve Janë mësuar emrat e 32 skuadrave që do të jenë pjesëmarrëse në garën më të madhe për klube në Evropë për sezonin 2020/20
Është e vërtetë se të hani djathë para gjumit bën që të keni makthe gjatë natës? Ka ekzistuar gjithmonë një ide se djathi i konsumuar në darkë ndikon në makthet që shohim gjatë natës. Në fakt, asnjë us
Me thirrjen Albin Kurti, Albin Kurti, fillon shpërndarja e pjesëmarrësve në protestën e organizuar nga VV (VIDEO) Fillon shpërndarja e pjesëmarrësve në test-protestën e organizuar nga VV. Tashmë vetëm se kanë filluar të shpërndah
Pjesëmarrësve iu matet temperatura, prapaskenat nga takimi i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore Ditën e sotme grupi i Punës i Këshillit Politik është mbledhur rreth një tryeze për të vijuar punën për reformën zgjedho
Ndiheni keq nga situata? Kjo këngë është vërtetuar që ul ankthin me 65% (VIDEO) Kur dita (koha) bëhet shumë e ngarkuar, ju do donit të kishit një mundësi për të larguar stresin dhe ankthin. Një prej t
Shtyhet edhe një tjetër garë sportive, pjesëmarrëse ishte dhe Kosova Komiteti Ndërkombëtar i Lojërave Mesdhetare (ICMG) dhe Qeveria e Algjerisë kanë marrë vendim për të shtyrë për një vit L
Ndiheni keq nga situata? Kjo këngë është vërtetuar që ul ankthin me 65% (VIDEO) Kur dita (koha) bëhet shumë e ngarkuar, ju do donit të kishit një mundësi për të larguar stresin dhe ankthin. Një prej t
Flet vajza e protestës së Metës: Kush ma bëri ftesën (FOTO LAJM) Oneda Skënderi, studentja e drejtësisë e cila mori vëmendjen e të gjithëve në protestën e djeshme të opozitës, ishte e f
Franca ndalon organizimin e ngjarjeve me mbi 5.000 pjesëmarrës Franca ka ndaluar organizimin e të gjitha ngjarjeve me pjesëmarrjen e më shumë se 5 000 personave. Masa është marrë p
U mblodh shifra rekord, Meta reagon pas konferencës së donatorëve Shqipëria arriti të mbledhë një shifër rekord nga BE në konferencën e donatorëve për rindëritimin pas tërmetit. Kreu
Ndeshja e yjeve në "Air Albania", publikohen listat zyrtare të pjesëmarrësve (FOTO LAJM) Jemi vetëm 3 ditë para organizimit madhështor që do të mbahet në stadiumin "Air Albania" nën moton "Luajmë dhe rindërtoj
Futbollistja kosovare pjesëmarrëse në ceremoninë e "Topit të Artë" Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, është në mesin e 20 lojtareve të nominuara për ta fituar Topin e Artë në vitin
Kurti reagon për herë të parë pas fitores Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka reaguar përmes një statusi në Facebook duke e cilësuar rezultatin e zgjedhjeve një n
Si u veshën të ftuarit VIP në dasmën e Bleros dhe Afronës (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshmebrëmshme Blero dhe Afrona Dika, e kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre, duke organizuar një dasëm, n
Pak para nisjes, zbulohen emrat pjesëmarrës të festivalit “Kënga Magjike” (FOTO LAJM) Edicioni i 21-të i “Këngës Magjike” do të mbahet më datën 22 të këtij muaji. Kësaj here, krah Ardit Gjebreas do të je
Si ta ulni nivelin e sheqerit në gjak përmes pirjes së çajit Sipas disa studimeve, pirja e çajit të zi mund të ndihmojë në uljen e nivelit të sheqerit në gjak. Hulumtimet e publi