999 rezultate për

pjese

Stuhia e dëborës godet autostradën japoneze, përplasen 134 automjete (FOTO LAJM) Të paktën 134 makina u përfshinë në një aksident në Japoni të martën, kur një stuhi dëbore goditi një pjesë të autostrad
Interi ndjek shembullin e Juventusit, marketingu sjell ndryshimin e stemës Bota e futbollit po drejtohet gjithnjë e më shumë drejt biznesit dhe marketingu ka dalë në plan të parë për klubet.
Vesa Luma kthehet pas në kohë dhe kujton me mall pjesëmarrjen tek "Ethet e së premtes" (VIDEO) Këngëtarja Vesa Luma është një ndër emrat më të njohur e më të dashur të muzikës për popullin shqiptar, e cila numëron h
10 lojtarët më të vjetër që kanë marrë pjesë në një Kupë Bote Të garosh në një Kupë Bote është arritja më e lartë për çdo lojtar futbolli dhe ta bësh atë në ekipin kombëtar të vendit
Tirana nuk ndalet në merkato, firmos me sulmuesin e kombëtares finlandeze (FOTO LAJM) Tirana ka bërë një tjetër goditje në merkaton e janarit. Klubi kryeqytetas ditën e sotme ka zyrtarizuar nënshkrimin m
Tottenham bën detyrën (VIDEO) Tottenham ka siguruar një fitore me shumë vlera për renditjen e kampionatit duke mundur me rezultatin 3-1 skuadrën e She
Adriana Matoshi i futet politikës, kandidon për deputete me këtë parti (FOTO LAJM) Adriana Matoshi është padyshim një nga aktoret më të suksesshme aktualisht në Kosovë. Ajo është e njohur për shumë role
Kur do të largohet Trump nga Uashingtoni? Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të
Temperaturat u ulën shumë, si të pastroni xhamin e ngrirë të makinës Në këto mëngjese të ftohta nuk ka gjë më të sikletshme se mëngjesi, teksa përpiqesh të shkrish akullin në xhamat e makin
"I kërkoj falje Bora Zemanit", konkurrenti largohet papritur nga "Përputhen" (FOTO LAJM) Një tjetër konkurrent i emisionit më të ndjekur në Top Channel 'Përputhen' ka marrë ditën e sotme vendimin e papritur që
Ulen temperaturat, reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit Vendi ynë gradualisht është prekur nga vala e të ftohtit polar që në fillim të kësaj jave kishte përfshirë Evropën. Temp
Kurti dhe Haxhiu pjesë e listës së VV-së për deputetë Pavarësisht aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të futë në garë për deputet, kryeta
Vjehrra festoi ditëlindjen, urimi publik i Dua Lipës nuk mungoi (FOTO LAJM) Pas lidhjes me Anwar Hadid, Dua Lipa është bërë pjesë e pandarë e familjes së tij. Ata kalojnë një pjesë të mirë të kohë
"Është ndarë trupi në 2-3 pjesë", flet babai i 25 vjeçares që humbi jetën në portin e Durrësit Detaje të reja zbulohen nga ngjarja e rëndë e ndodhur më 7 janar brenda ambienteve të portit të Durrësit ku humbi jetën
Uji e merr me vete asfaltin në Çabrat të Gjakovës (VIDEO) Vërshime ka edhe në Çabrat të Gjakovës. Një pjesë e asfaltit është zhdukur nga uji që ka marr një pjesë të fshatit.
E quajti aktor të mbivlerësuar, Rezarti sqaron deklaratën për Gaz Pajën (FOTO LAJM) Rezart Veleshnja dhe Visjan Ukcenaj u ulën përballë njëri-tjetrit në sfidën “Shiko kush përgjigjet” në “Shiko kush luan”
"Së shpejti, në krye", Rrahmani iu përgjigjet kritikave Amir Rrahmani bëri një gabim të madh në ndeshjes në mes të Napolit dhe Udineses. Mbrojtësi kosovar ia fali golin ku
Përmbyset rezultati në "Olimpico", Interi shënon golin e dytë (VIDEO) Roma nuk po arrinë ti rezistojë furisë zikaltërit në pjesën e dytë. Pas golit të barazimit, Interi shënon edhe golin
U zhduk në 3 000 metra lartësi, gjenden pjesët e avionit në det (VIDEO) Pjesë të avionit të Sriwijaya Air me më shumë se 50 persona në bord , i cili u zhduk në 3000 metra lartësi në kryeqyteti
LISTA/ 50 talentet më të mirë të Europës, pjesë edhe Marash Kumbulla Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla është përzgjedhur mes 50 talenteve më premtues të klubeve europiane që