999 rezultate për

pjese

E pranon Limaj: NISMA nuk do të jetë pjesë e parlamentit Këtë herë Nisma Socialdemokrate nuk do të jetë pjesë e parlamentit, por kjo nuk do të ndal zërin e fuqishëm të Nismës në
Thaçi dhe ish-krerët e UÇK-së dalin nesër para Speciales Gjykata Speciale ka bërë të ditur se seanca e ardhshme ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi,
Enver Hoxhaj uron Vetëvendosjen: PDK nuk do t’jetë pjesë e qeverisë me ju Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, i ka uruar Lëvizjes Vetëvendosje, për pozicionimin në vend të parë, si subjekti politik
PDK uron Vetëvendosjen për fitoren në zgjedhje Partia Demokratike e Kosovës ka deklaruar se nuk do të jetë pjesë e qeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje. Kështu ka dekl
Zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë, me pjesëmarrjen më të lartë në 4 zgjedhjet e fundit Zgjedhjet e sotme për Kuvendin e Kosovës kanë shënuar daljen më masive të qytetarëve në katër palë zgjedhjet e fundit pa
KQZ: Pjesëmarrja e qytetarëve në zgjedhje është 46.9% (FOTO LAJM) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se pjesëmarrja e qytetarëve në procesin e sotëm zgjedhor është 46,96 %.
Në komunat veriore të Kosovës pati dyndje të votuesve, morën pjesë mbi 80% (FOTO LAJM) Në komunat veriore ka pasur dalje masive të votuesve, ku sipas të dhënave të KQZ’së në katër komunat veriore Mitrovicë e
Të dhënat e fundit nga KQZ: Rreth 46% e votuesve morën pjesë në zgjedhjet e sotme (FOTO LAJM) Sipas të dhënave të fundit nga KQZ në zgjedhjet e sotme në Kosovë kanë marrë pjesë 46% votuesve të regjistruar. Sipas
Mbyllet procesi i votimit në burgje, kaq ishte pjesëmarrja Në qendrat e votimit në burgje sikurse në gjithë vendin është mbajtur procesi i votimit për zgjedhjet e parakohshme parl
Dëborë dhe acar në të gjithë vendin, cilat janë akset më problematike Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës gjatë natës së kaluar kanë favorizuar krijimin e akullit në rrugë. Autorit
Kujdes nga ngricat! ARRSH bën një tjetër apel të rëndësishëm Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar sërish qytetarët mbi situatën e rrugëve në vendin tonë pas motit me borë dhe ngr
Messi në super formë, Barcelona "shkatërron" Alaves (VIDEO) Skuadra e Barcelonës ka shënuar një fitore të madhe si vendas ndaj Alaves në javen e 23-të të La Ligas. Barça fitoi t
PSG nuk bën hap fals, fiton jo pa vështirësi ndaj Nice (VIDEO) Paris Saint Germain ka triumfuar ndaj skuarës së Nice në kuadër të javes së 25-të të Ligue 1. Paris Saint Germain ka
Pjesë e grupit kriminal, arrestohet 57 vjeçari në Korçë Dy persona të shpallur në kërkim, Agron Jaçe dhe Nikolla Mano, kanë rënë në prangat e policisë së Korçës. Sipas polic
Çnjerëzore: 51 vjeçari vret dhe ha tre shokët e tij 51-vjeçari Eduard Seleznev është dënuar me burgim të përjetshëm pasi u shpall fajtor për vrasjen e 3 shkove të tij nga m
8 vite së bashku, Venera i dedikon Lindit fjalët më të bukura të dashurisë (VIDEO) Sot është një ditë shumë e veçantë për një ndër çiftet më të dashur për publikun, Venera Lumani dhe Lind Ismali. Dyshja
Një pjesëtar i ri bashkohet familjes, Marsela dhe Vitmari tregojnë lajmin e bukur (FOTO LAJM) Marsela Çibukaj dhe Vitmar Basha janë një ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Mëngjesin e sotëm në ‘ABC e
Brenda burgut ku po mbahen Thaçi, Veseli dhe Selimi (FOTO LAJM) Gjykata Speciale publikoi akuzat ndaj ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ish-komandantëve të UÇK, të cilët nd
Ramen Çepele "kapërcen" moshat, stërvitet me ekipin e parë të Hannover 96 Ramen Çepele vazhdon të djegë etapat në karrierën e tij. Mbrojtësi 17-vjeçar i cili debutoi me kombëtaren kuqezi para di
Barcelona humbi ndeshjen e parë me Sevillan, De Jong optimist: Mund të kualifikohemi në finale arcelona ka humbur ndeshjen e saj të parë gjysëmfinale ndaj Sevillas me rezultat 2-0. Pas ndeshjes, De Jong ka thënë